Hülya Yiğitalp

Hülya Yiğitalp uzun seneler oyunculuk dünyasında başarılı bir kariyere sahip olmuştur. Ünlü isim hakkında merak edilen soruların cevapları. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Hülya Yiğitalp Kimdir?

Hülya Yiğitalp ses, sinema, film ve dizi oyuncusu. Geçmiş yıllarda mankenlik, modellik kariyerine sahip olmuş bir isimdir.

Hülya Yiğitalp Nereli?

Hülya Yiğitalp aslen Ankara doğumludur.

Hülya Yiğitalp Kaç Yaşında?

Hülya Yiğitalp 67 yaşındadır. Doğum tarihi 27 Şubat 1956, burcu ise balık.
hulya yigitalp4 jpg
Usta sanatçı 1956 yılının Şubat ayında Ankara’da dünyaya gelmiştir. Bir dönem mankenlik yapmış, ayrıca oyuncu ve ses sanatçısı olarak çalışmalarda bulunmuştur. Geçmiş yıllarda Canikom, Aile Kadını ve Kanun Savaşçıları gibi projelerde rol almıştır.

1986 – 1990 yıllarında yazdığı şarkılar ve o zamanki kayıtlarından oluşan 12 şarkılık Yaşamdan Bir Sayfa isimli albümü bulunmaktadır.

Başarılı sanatçının Asya, Yiğit ve Fırat isimlerinde üç evladı vardır. Ünlü sanatçının oğlu Yiğit Tokbey 23 Ocak 2024 tarihinde hayata gözlerini yummuştur. SpaceX’te fırlatma mühendisi olarak çalışan büyük oğlu Yiğit Tokbey, Amerika Santa Barbara Kaliforniya’daki zincirleme trafik kazasında birkaç aracın, motosikletine çapması sonucu yaşamını yitirmiştir.

Başarılı sanatçının resmi instagram hesabı @hulyayigitalp ‘dir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz