Hulusi Oğuz

Hulusi Oğuz Sarıyer Kola, Gazoz ve Limonata sahibi. Hakkında merak edilenler. kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Hulusi Oğuz Kimdir?

Hulusi Oğuz iş insanı, girişimci. Oğuz Gıda Fabrikası Kurucu ve Yönetim Kurulu Başkanı. Son dönemde özellikle boykotlu ürünler araştırmaları sonrasında Sarıyer Gazoz, Sarıyer Limonata ve Sarıyer Cola (Kola) ürünlerinin de sahibi merak konusu olmuştur.

Hulusi Oğuz, 1965 yılında İstanbul’un güzide İlçesi Sarıyer’de dünyaya gelmiştir. İstanbul Teknik Üniversitesi Gıda Mühendisliği Bölümü mezunudur. Mezuniyetin ardından gıda sektörüne adım atmış, günümüz itibariyle Sarıyer Gazoz, Sarıyer Cola ve Sarıyer Limonata’yıda içinde barındırılan kurumsal markası ile dikkat çekmiştir.

Sarıyer Gazoz, 1997 yılında kurulmuş bir Türk gıda şirketidir. Sarıyer Cola Gazoz, Sarıyer Gazoz’un kolalı gazoz markasıdır.

Sarıyer Cola Yerlimi? Türk Malı mı?

Özellikle yerli malı mı? Türk malı mı? soruları yöneltilen Sarıyer Gazoz, Sarıyer Limonata ve Sarıyer Cola bilindiği üzere tamamen yerli üretimdir. nemali.com.tr web sitesinde de bu konu teyit edilmiştir.

Sarıyer Cola Türk malıdır. Sarıyer Cola’nın sahibi ve üreticisi olan Sarıyer Gazoz, 1997 yılında İstanbul’da kurulmuş bir Türk gıda şirketidir. Şirketin kurucusu ve yönetim kurulu başkanı Hulusi Oğuz’dur. Adana, Sakarya ve Bolu’da bulunan fabrikalarda üretilen Sarıyer Cola ve Gazoz’un rünlerin hammaddeleri de Türkiye’den tedarik edilmektedir. Bu nedenle Türk malıdır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz