Hulusi Akar

Hulusi Akar Milli Savunma Bakanımızdır. Hakkında merak edilen soruların cevapları, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Hulusi Akar Kimdir?

Hulusi Akar 1952 yılında dünyaya gelmiştir. Orgeneral ve Türk Kara Kuvvetleri Komutanı, eski Genelkurmay Başkanıdır. Günümüzde Milli Savunma Bakanı olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

Eğitim Hayatı:

1972 senesinde Kara Harp Okulu, 1973 yılında ise Piyade Okulu’nu tamamlamıştır. 1998 senesinde Tuğgeneralliğe terfi eden Hulusi Akar Tuğgeneral olarak 51. İç Güvenlik Piyade Tugay Komutanlığı, Güney Avrupa Müttefik Kuvvetler Komutanlığı Plan ve Prensipler Daire Başkanlığı görevlerini gerçekleştirmiştir.

2002 senesinde Tümgeneralliğe terfi etmiş Tümgeneral olarak Kara Harp Okulu Komutanlığı ve Kara Harp Akademisi Komutanlığı görevlerini sürdürmüştür. 2007’de Korgeneralliğe terfi etmiş, Korgeneral olarak Kara Kuvvetleri Lojistik Komutanlığı ve 3. Kolordu Komutanlığı görevlerinde bulunmuştur.

2011 senesinde Orgeneralliğe terfi eden Hulusi Akar Orgeneral rütbesi ile 2011-2013 yılları arasında Genelkurmay II. Başkanlığı görevini sürdürmüş ve 2013 yılı Ağustos ayında itibaren Türk Kara Kuvvetleri Komutanlığı’na atanmıştır.

Hulusi Akar Aslen Nereli?

Evli ve 2 çocuk babası olan Hulusi Akar, aslen Kayseri’lidir. 2017 yılında memleketine cami yaptırmıştır.

1 Yorum

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz