Hozan Aytaç

Sanatçı Hozan Aytaç 1987 doğumludur. 7 kardeştir. Ailenin 3. çocuğu olan gerçek ismi ile Aytaç Demirbilek Muş İli’nin Çukurbağ Köyü’nde doğmuştur. Ailesi geçimini çiftçilik ile sağlayan bir aile’dir.

İlköğretim ve Ortaokul eğitimini Muş Sungu İlçesi’nde tamamlayan Hozan Aytaç ilkokul döneminde iken müzik ile haşır neşir olmuş ve yeteneği o dönemlerde öğretmenleri ve çevresindeki insanlar tarafından anlaşılmıştır.

Eğitim hayatında öğretmenleri tarafından okulun düzenlenmiş olan tüm organizasyonları için ön sırada yer ve sahne almıştır. Lise 2. sınıfta iken babası Hacı Sevdin bey kanser hastalığı nedeni yaşamını yitirmiş Hozan Aytaç’ta ailesine katkı sağlayabilmek için eğitim hayatına son vermiştir.

2009 senesinde Denge Tv tarafından gerçekleştirilen Kürt Doğu Starı isimli yarışmaya katılmış ve Muş 1.liğini elde etmiştir. Bir sene sonra İstanbul’a yerleşmiş ve 2011 yılında Evdalım isimli albüm ile müzik piyasasına giriş yapmıştır. 2015 yılında ise Doxtor adlı çalışmasını müzik severler ile paylaşmıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz