Hilary Duff

Aileden zengin olan Hilary Duff’ın babası alışveriş merkezleri zinciri ortağı Robert Erhard Duff, annesi ise film ve müzik yapımcısı Susan Colleen (Coe Coe)’dir. Haylie isminde bir ablası vardır.

Babası Houston ve San Antonia gibi şehirlerde bir çok markete sahip iş adamıdır. Bu nedenle çocukluk yıllarıda San Antonio ve Houston civarında geçmiştir.

Annesinin yönlendirmesi ile ablası Haylie ile birlikte şarkı söylemeye başlamış, aynı zamanda bale eğitimi almıştır. Daha sonra Kardeşler Yerel tiyatro yapımında yer almış oyunculuk ile tanışmıştır.

1987 yılında dünyaya gelen Hilary Duff Amerika, Teksas doğumludur. Oyuncu kimliğinin yanı sıra, yazar, iş kadını ve şarkıcıdır. Çok küçük yaşlarda oyunculuk kariyerine adım atmış, Disney Channel televizyon dizisi oyuncu Lizzie McGuire dizisinde başrol oynamıştır. Ardından Ajan Cody Banks, Dozen, A Cinderella Story, Dozen 2 gibi filmlerde rol almıştır.

2010 yılında Mike Comrie ile evlenmiş bu evliliğinden Luca Cruz Comrie isminde bir çocuğu vardır. Ancak evliliği 2016 yılında son bulmuştur.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz