Heme Haci

Heme Haci Kürt müzik dünyasının önemli isimlerindendir. Hayranları tarafından hakkında pek çok sorunun cevabı araştırılıyor. Kısaca müzik kariyeri, albümleri, şarkıları, biyografi ve hayatı.

Heme Haci Kimdir?

Heme Haci müzisyen, şarkıcı, söz yazarı, besteci. Gerçek isminin kimlikte Hamit Çakan olduğu belirtilmektedir.

İlkokul, Ortaokul ve Lise tahsilini doğup büyüdüğü memleketi Van’ın Muradiye İlçesi’nde tamamlamıştır. Eğitim döneminde, ses dergisi tarafından gerçekleştirilen Liseler arası ses yarışmasına katılmış ve 1. olmuştur. Yarışmanın ardından ciddi bir çıkış yakalayan Haci, çocukluk yıllarında bağlamayı herhangi bir ustadan eğitim almadan kendi çabası ile öğrenmiştir.

Günümüzde profesyonel olarak hem müziğini, hem de sanatını icra etmektedir.
Heme Haci5 jpg

Heme Haci Nereli?

Hemê Haci aslen Van’lıdır. Van’ın Muradiye İlçesi’nde doğmuştur.

Dengbêjlerden dinlediği parçalardaki sözlerin, anlamlarına ve anlatmak istediklerine, duyduğu merak ile Kürt müziğine olan ilgisi artmıştır. Bir Kürt çocuğu olarak, Kürt dili ve kültürü adına bu dili, müziği kanalıyla yaşatması gerektiği inancını benimseyen sanatçı, yaşamındada her dönem halk ile iç içe olmuştur.

Seslendirdiği Gulamın, Neminim, Leyla Yar, Bargiri, Aydıl, Meşa Azadiye, Ez Berfim, Lawike Metine, Dilberamın, Bejne, Qazê, Ez Koçerim, Çiyaye Bagoke, Xemê, Çıt Le Le, Kereme Eli, Nergiz, Bawe Fexriya, Ez Dılgeşe Canım gibi eserler büyük ilgi görmüştür.

Heme Haci Kaç Yaşında?

Hemê Haci 57 yaşındadır. Doğum tarihi 1967, doğum yeri Van.

Resmi instagram hesabı @hemehaciofficial, resmi twitter hesabı @hemehacimusic, youtube video kanalı ise @hemehacimusic ‘dir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz