Hekimoğlu Süleyman Özcan

Ak Parti İstanbul 3. Bölge Aday Adayı Hekimoğlu Süleyman Özcan 1983 yılında Muş Bulanık İlçesi’nde dünyaya gelmiştir.

Malatya Battalgazi İmam Hatip Lisesi, ardından da Eskişehir Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu. Aynı zamanda profesyonel Grafik Tasarımcıdır. Daha küçük yaşlarda günlük tutmaya başlaması onu yazarlığa itmiştir. Yirmi yaşına basınca ilk kitabı yayınlanmıştır.

Gazetecilik hayatına ise 2004 – 2007 Akit Gazetesi okur postasında makaleleri ve araştırma dosyaları yayınlanması ile başladı.

Ardından Muş Vakfı’na ait “Muş Postası Gazetesi’nde” köşe yazarlığına devam etti. 2005’te yazmaya başladığı İstanbultimes gazetesinde halen köşe yazarlığına devam ediyor.

2009 yılında ise Yenişafak Gazetesi Yorum sayfasında makaleleri yayınlanmaya başladı, 2013’te buradan yazmakta olduğu son kitap çalışması sebebiyle yazı göndermeyi bırakmıştır.

2009 yılında timeturk web sitesinde, 2014 yılında ise ekovizyon sitesinde köşe yazmaya başlamış halende devam etmektedir.

Ayrıca istanbultimes tv de “Hekimoğlu Süleyman ile “Halkın Sesi” adlı programda, programcı ve sunuculuk yapan Hekimoğlu Süleyman Özcan’ın bugüne kadar yayınlanmış 7 kitabı bulunmaktadır.

Bunlar sırası ile: H yayınlarından 2004 yılında yayınlanan “Hayat Serüvendir” 7. baskısını yaptı. Aynı Yayınevinden 2005 yılında yayınlanan “Ondan Sonra Gelen Sevgi” 4. baskısını yaptı. Ardından da 2007 yılında 3. Kitabı “Kürt Tarihi Aşiretler ve İsyanlar” Akis Yayınları tarafından yayınlandı ve şu ana kadar 5. baskısını yaptı. Aynı yıl Anadolu Ajansı en çok satan kitaplar arasına girecek olan 5. kitabı “Kanla Islanan Aşk” Karma Kitaptan çıktı. Bu kitap “Demokratik Açılım ve Kardeşlik Projesine” katkılarından dolayı dönemin Kültür Bakanı tarafından yazar Hekimoğlu Süleyman arandı ve tebrik edildi. Bu görüşme AA tarafından haber hâline getirildi.

Kanla Islanan Aşk kitabı daha sonra Akis Yayınlarından 2. ve 3. Baskıları tekrar yapıldı. 2009’a gelindiğinde “Sadaka” adında ki kitabı Çise Kitap tarafından yayınlandı ve isminden dolayı yeteri ilgiyi görmedi. 2011 yılında ise “Eve Dönüş” kitabı Akis Kitaptan yayınladı. Son Kitabı “Kürt Sorununun Anatomisi” 2012’de Paradoks kitap tarafından yayınlandı. Bu kitap; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde ilerleyen “Çözüm süreci ve demokratik açılım projesi” ile birebir örtüşüyor. Ayrıca “Kürt Sorununun Anatomisi” kitabı Ak Parti Genel Merkezinin ilgisini çekti ve 2014 Yılında Ak Parti Genel Merkez AR-GE tarafından özeti çıkarılıp 18 sayfa rapor haline getirildi.

Hekimoğlu Süleyman Özcan ayrıca 2005 Yılında; “Sol ve İslâm” başlıklı bir raporu dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’a sundu. 2007 yılında yine; “2007 – 2010 “Türkiye Beklentileri ve Yapılmak İstenenler” Başlıklı bir rapor daha yazdı ve Dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’a sundu.

Hekimoğlu Süleyman Özcan 2010 yılında “Ak Parti İstanbul İl Başkanlığının Gençlere Yaklaşımı” başlıklı Raporunu yine dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’a sundu. Günümüzde halen Kitap çalışmaları ve Türkiye’nin sorunlarına çözüm arayışları üzerine çalışmaları devam etmektedir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz