Hasan Can Kaya

Hasan Can Kaya hakkında merak edilen tüm soruların cevapları. Aslen nereli? eğitimi, çalışmaları, Kimdir? Kaç yaşında? Oyunculuk Kariyeri, Hayatı

1989 yılının Aralık ayında İstanbul’un Güngören İlçesi’nde dünyaya gelen Hasan Can Kaya baba tarafından aslen Malatya’lıdır. Yay burcudur, maalesef eğitim hayatı, boyu ve kilosu gibi bilgilerine henüz ulaşılamamıştır. Doğup büyüdüğü Güngören’de koşturmuş, futbol oynamış, hayallerinin peşinde koşmuştur. Günümüzdeki gibi geçmişte de her dönem komik olan ünlü isim dönem dönem bu özelliği sebebi ile fırça bile yemiştir. Lise döneminde iken yaptığı bir amaçsız şakanın ardından hayatında ilk kez tiyatroya giden başarılı isim o dönemde hangi mesleği yapmak istediğine kadar vermiştir.

Her zaman kendi hikayelerini anlatabileceği ve mizahını yapabileceğini düşündüğü film sektöründe iş aramış, bir kaç sene setlerde çalışmış, ardından senelerce senarist olarak görev yapmıştır. Zaman zaman engellerle karşılaşmış, işleri araklanmış ve kendisine mobbing uygulanmış olsa da hiç bir zaman mesleğe olan ilgi ve sevgisinden bir şey yitirmemiştir.

Hasan Can Kaya kariyeri;

Ekranların başarı ile izlenen dizilerinden olan ’1 Erkek 1 Kadın adlı dizi de senarist olarak çalıştığı dönemde, senaryo grubundaki arkadaşlarının da desteği ile stand up yapmaya karar vermiştir. Beşiktaş’da Leman Kültür’de düzenli olarak stand up yapmaya başlamış, kısa süre sonra ise adını duyurmayı başarmıştır. Hasan Can Kaya haftanın 4 günü gösterilerini devam ettirmiş, aldığı olumlu tepkilerin ardından yazarlığı bırakarak komedyen olarak çalışmalarını sürdürmeye karar vermiştir.

2020 yılının Ocak ayında ekranlarda ilk kişisel projesi “Konuşanlar Talk Show”un çekimleri başlamıştır. 12 Mayıs 2020 tarihinde ise Youtube video kanalında ilk bölümü yayınlanmıştır. 0 abone ile başlanan bu proje kısa sürede Youtube üzerinden ilk 3 ay içerisinde 10 Milyon üzerinde izlenme sayısına ulaşılmıştır. Günümüz itibariyle biletleri yok satmakta diyebiliriz. Konuşanlar isimli kanalında yayınlanan her bir video 1 Milyon’un üzerinde izlenme sayısına ulaşmıştır.

Youtube video kanalı Konuşanlar ‘da abone sayısı 713 B civarındadır. Resmi kişisel instagram hesabında ki abone sayısı 388bin, twitter hesabında ki takipçi sayısı ise 57,2 B…

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz