Hasan Can Kaya

0

Hasan Can Kaya Kimdir? Nereli?

Son dönemlerde özellikle Youtube kanalı Konuşanlar ile tüm dikkatleri üzerine çekmiştir. 1989 yılının Aralık ayında İstanbul’un Güngören İlçesi’nde dünyaya gelen Hasan Can Kaya baba tarafından aslen Malatya’lıdır. Doğup büyüdüğü Güngören’de koşturmuş, futbol oynamış ve hayallerinin peşinde koşmuştur. Günümüzdeki gibi geçmişte de her dönem komik olan ünlü isim dönem dönem bu özelliği sebebi ile fırça bile yemiştir. Lise döneminde iken yaptığı bir amaçsız şakanın ardından hayatında ilk kez tiyatroya giden başarılı isim o dönemde hangi mesleği yapmak istediğine kadar vermiştir.

Her zaman kendi hikayelerini anlatabileceği ve mizahını yapabileceğini düşündüğü film sektöründe iş aramıştır. Bir kaç sene setlerde çalışmış, ardından senelerce senarist olarak görev yapmıştır. Zaman zaman engellerle karşılaşmış, işleri araklanmış ve kendisine mobbing uygulanmış olsa da hiç bir zaman mesleğe olan ilgi ve sevgisinden bir şey yitirmemiştir.

Hasan Can Kaya Boyu, Kaç Yaşında?

Burcu yay’dır. 2021 yılı itibariyle 31 yaşında olan ünlü ismin maalesef boyu ve kilosu gibi bilgilerine ulaşılamamıştır.

Ekranların başarı ile izlenen dizilerinden olan ’1 Erkek 1 Kadın adlı dizi de senarist olarak çalışmıştır. O dönemde senaryo grubundaki arkadaşlarının da desteği ile stand up yapmaya karar vermiştir. Beşiktaş’da Leman Kültür’de düzenli olarak stand up yapmaya başlamış ve kısa süre sonra adını duyurmayı başarmıştır. Hasan Can Kaya haftanın 4 günü gösterilerini devam ettirmiş, aldığı olumlu tepkilerin ardından yazarlığı bırakarak komedyen olarak çalışmalarını sürdürmeye karar vermiştir.

2020 yılının Ocak ayında ekranlarda ilk kişisel projesi “Konuşanlar Talk Show”un çekimleri başlamıştır. 12 Mayıs 2020 tarihinde ise Youtube video kanalında ilk bölümü yayınlanmıştır. 0 abone ile başlanan bu proje kısa sürede Youtube üzerinden ilk 3 ay içerisinde 10 Milyon üzerinde izlenme sayısına ulaşılmıştır. Günümüz itibariyle biletleri yok satmakta diyebiliriz. Konuşanlar isimli kanalında yayınlanan her bir video 1 Milyon’un üzerinde izlenme sayısına ulaşmıştır.

2020 yılında Hasan Can Kaya, Acun Ilıcalı‘nın yeni platformu Exxen ile anlaşma sağlamıştır. YouTube kanalı üzerinden yayınlanan ‘Konuşanlar’ programının bundan sonra Acun Ilıcalı’nın yeni platformu Exxen’de yayınlanacağı açıklanmıştır.

Youtube video kanalı Konuşanlar ‘da abone sayısı 1,71 Mn civarındadır. Resmi kişisel instagram hesabında ki takipçi sayısı 1,2milyon, twitter hesabında ki takipçi sayısı ise 292,1 B.


Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz