Hasan Ali Cesur

Hasan Ali Cesur İşletmeci, Elektronik Mühendisi, Sanayici ve İş Adamı. Peki kaç yaşında? aslen nereli? eğitimi, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1965 yılının Şubat ayında dünyaya gelen Hasan Ali Cesur aslen Amasya’lıdır ve Amasya doğumludur. Lise eğitiminin ardından Karadeniz Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’nde eğitimine devam etmiş ve Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuştur.

Mezuniyetin ardından özel sektörde mühendis ve üst düzey yönetici olarak çalışmalar gerçekleştirmiştir. Asteğmen olarak vatani görevini tamamlamış tekrar iş hayatına dönüş yapmıştır.


Günümüze kadar çeşitli Sivil Toplum Kuruluşlarında Kurucu Başkanlık ve Yönetim Kurulu Başkanlığı gibi görevlerde bulunmuştur. Kurucusu olduğu şirketler grubunda Yönetim Kurulu Başkanlıkları yapmaktadır.

Daha önce Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı da yapan Ali Cesur, iyi derecede İngilizce ve orta derecede Almanca diline hakimdir.

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) 10. Dönem Genel Kurulunda seçilerek Genel Başkanlık görevini sürdüren Cesur evlidir ve üç evladı vardır. ASKON 10. Olağan Genel Kurulu’nda, oy kullanan delegelerin tamamına yakının oyunu alarak ASKON Genel Başkanı seçilmiştir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz