Hande Arısoy

Hande Arısoy hakkında merak edilen tüm soruların cevapları. Kaç yaşında? Aslen nereli? Boyu, Kilosu kaç?, Eğitimi, Çalışmaları, Kariyeri, Kısaca Hayatı ve biyografi bilgileri.

Aslen İzmir’li olan oyuncu 32 yaşındadır. 20 yaşında üniversiteden mezun olmuş ve 12 sene gayrimenkul sektöründe çalışmıştır. Asistanlık, satış ve pazarlama koordinatörlüğü yapan Hande Arısoy yaklaşık 6 bin konut satışı gerçekleştirmiştir. Çalışma hayatından mutlu olmayan oyuncu işi bırakmış ve Üniversitede eğitimini aldığı Tiyatro, oyunculuk yapmaya karar vermiştir. Bu arada evlenen oyuncunun evliliği çok uzun sürmedi.

Craft, 35.5 Akademi, Federal Film Akademi, Yeşim Cingöz, Yazıevi kurslarında oyunculuk eğitim aldı. Yazarlık eğitimide alan Arısoy’un ilk eseri “Dejavu Etkisi” adlı kitap oldu. At binmek, motorlu araç kullanmak, silah kullanmak, dublaj ve savunma teknikleri Arısoy’un yetenekleri arasındadır.

“Tüm geçmiş hayatımdan vazgeçip sanat için çalışmalarıma adım attım. Şimdi ise hedefimde tiyatro başta olmak üzere sanatın birçok alanında olmak var” diyen Arısoy, her alanda başarısını sürdürmektedir. Yönetmenliğini Haydar Işık’ın yapacağı “El Bab Operasyonu” sinema filminde Yüzbaşı Hande karakterini oynayacak olan Arısoy Baharı Beklerken adlı dizide de Süheyla adlı karaktere can vermiştir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz