Haluk Levent

0

Haluk Levent Türk rock müziğinin öncü isimlerindendir. Hakkında müzik severler tarafından merak edilen soruların cevapları. Müzik kariyeri, albümleri, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Haluk Levent Kimdir?

Haluk Levent şarkıcı, söz yazarı, besteci, müzisyen ve hayırsever. Annesi Sabriye Hanım, babası ise Mesut Bey’dir.

Türk Rock müziğin öncü isimlerinden birisidir. 9 kardeştir. Ailenin 8. çocuğu olarak dünyaya gelmiştir. Üniversite döneminde bir çok bölüm okumuş ancak maddi imkansızlıkları ve istikrarsızlıklar nedeni ile eğitim hayatını tamamlayamamıştır.

Karadeniz Teknik Üniversitesi Orman Mühendisliği – Ankara Üniversitesi – Kastamonu Meslek Yüksek Okulu Bilgisayar Programcılığı – Orta Doğu Teknik Üniversitesi Fizik Bölümü ve Ankara Üniversitesi Muhasebe bölümlerin kısa dönemler öğrencilik yapmıştır. 1992 senesinde İstanbul’a gitmiş ve 1 sene sonra 1993 yılının Temmuz ayında Yollarda albüm çalışmasını müzik severler ile buluşturmuştur.

Haluk Levent Nereli?

Haluk Levent Adana’lıdır. Aslen Adanna Yüreğir nüfusuna kayıtlıdır. Arap mı? sorusunun cevabına ailesinin Nusayri olduğunu fakat Arap olmadıklarını dile getirmiştir.

Haluk Levent Boyu, Kaç Yaşında?

Haluk Levent 54 yaşında ve 1.79 cm boyundadır. Doğum tarihi 26 Kasım 1968, burcu ise yay’dır.
haluk levent4

Haluk Levent Evlimi? Çocuğu Varmı?

Haluk Levent 2004 yılında Neslin Yonarlar ile evlenmiş ancak evliliği 2017 yılında son bulmuştur. Bu evliliğinden Ela Acil isminde bir kızı vardır.

Son yıllarda özellikle Deprem felaketinin ardından Ahbap Derneği ile dikkat çekmiştir. Başarılı sanatçı Ahbap Derneği Yönetim Kurulu Başkanı’dır. Resmi twitter hesabı @haluklevent resmi instagram hesabı ise @halukleventacil ‘dir.

2023 yılında depremin ardından Fox Tv ekranlarında Çalar Saat programında İlker Karagöz‘ün konuğu olmuş ve bir çok açıklama da bulunmuştur.

Müzik kariyeri:

İlk albümü Yollarda ile müzik piyasasına fırtına gibi giriş yapmış ve rock müzik dalında Türkiye’nin değerli sanatçılarından birisi olarak müzik severlerin gönlünde taht kurmayı başarmıştır.

Albümleri:

Yollarda (1993)
Arkadaş (1996)
Bir Gece Vakti (1995)
Tam Bana Göre (2019)
Dostane (2014)
Karagöz ve Hacivat (2010)
Akşam Üstü (2006)
Annemin Türküleri (2005)
Aç Pencereni (2004)
Bir Erkeğin Günlüğü (2002)
Kral Çıplak (2001)
www.leyla.com (2000)
Yine Ayrılık (1998)
Mektup (1997)

haluk levent1

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz