Halis Dalkılıç

Halis Dalkılıç 25 ve 26. Dönem Adalet ve Kalkınma Partisi İstanbul Milletvekili’dir. Peki aslen nereli? kaç yaşında? eğitimi, kısaca hakkında merak edilenler, siyaset hayatı ve biyografi bilgileri.

1968 yılında aslen Malatya, Darende İlçesi’nde dünyaya gelmiş, annesi Hatice Hanım, babası ise Mehmet Bey’dir.

Anadolu Üniversitesi İktisat Bölümü’nden mezun olmuştur. Çeşitli sivil toplum örgütlerinde sosyal ve ekonomik çalışmalar gerçekleştirmiştir. Siyasi kimliğinin yanı sıra iktisatçı olan Halis Dalkılıç Fazilet Partisi Zeytinburnu İlçe Belediye Meclis Üyeliği, Grup Başkanvekilliği ve Belediye Başkanvekilliği görevlerinde bulunmuştur. Daha sonra Adalet ve Kalkınma Partisi Küçükçekmece Belediye Meclis Üyeliği ve Belediye Başkanvekilliği; Başakşehir Büyükşehir Belediye Meclis Üyeliği ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Encümen Üyeliği görevlerinde bulunmuştur. AK PARTİ İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyesi seçilmiş, İstanbul Teşkilat Başkanı olarak görev yapmıştır.

25. ve 26. Dönemde İstanbul Milletvekili seçilen Halis Dalkılıç, Kamu İktisadi Teşebbüsleri Komisyonu Üyeliği yapmıştır. Orta derecede Almanca bilmekte, evli ve bu evliliğinden üç evladı vardır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz