Haldun Boysan

Haldun Boysan Türk televizyon ekranlarının usta isimlerindendir. Hakkında ise aslen nereli? kaç yaşında neden öldü? hangi sinema ve dizilerde rol aldı? gibi bir çok sorunun cevabı merak konusudur. Kısaca oyunculuk kariyeri, hayatı ve biyografi bilgileri.

1958 yılının Temmuz ayında Ankara’da dünyaya gelmiştir. Bir çok kaynakta mimar, gazeteci Aydın Boysan‘ın oğlu olduğu yazsada bu gerçeği yansıtmamaktadır. Bir röportaj’da bir araya gelen Haldun Boysan ve Aydın Boysan bu konuya açıklık getirmişlerdir. Haldun Boysan, mimar Aydın Boysan’a manevi babam demektedir. Öz babası Durmuş Ali Boysan ise 1984 yılında yaşamını yitirmiştir.

Haldun Boysan T.E.D. Ankara Koleji ve Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Tiyatro bölümü mezunudur. Koyu Beşiktaş taraftarı olan oyuncu en son 2016 yılında Somuncu Baba isimli sinema filminde rol almıştır.

Bugüne kadar Çarli, Ruhsar, Aşkın Dağlarda Gezer, İkinci Bahar, Ünlü Yıldız, Derviş, Maruf, Vasiyet, Harbi Define, Sensiz Yaşayamam, Bir Hikayem Var, İkizler Firarda, Türkan, Otel Divane, Gülcemal, Meddah, Hızlı ve Tüplü, Hasret Bitti, Hazan, Karayel, Kırıntılar, Somuncu Baba Aşkın Sırrı, Saklambaç, Canavar Gibi, Geçmişteki Sır, Seni Kimler Aldı gibi bir çok dizi ve sinema filminde rol almıştır.

Haldun Boysan kaç yaşında neden öldü?

2020 yılının Ağustos ayında en son rol aldığı Maria ile Mustafa isimli dizinin çekimleri için Nevşehir Ürgüp’e gitmiştir. Kaldığı otelde kalp krizi geçiren usta oyuncu hemen ambulans ile hastaneye kaldırılmıştır. Ancak yapılan tüm müdahalelere rağmen 62 yaşında iken kalp krizi sebebi ile hayata gözlerini yummuştur.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz