Hakan Yılmaz

0

Hakan Yılmaz Türk televizyon dünyasının başarılı isimlerindendir. Geçmişten günümüze rol aldığı sinema, dizi ve programlar ile adından uzun yıllardır söz ettirmektedir. Hakkında merak edilenler, kısaca kariyeri, hayatı ve biyografi bilgileri.

Hakan Yılmaz Kimdir?

Hakan Yılmaz oyuncu, tiyatrocu, komedyen, oyun yazarı. 1994 senesinde İnermisin, çıkarmısın adlı yarışma programına katılmış ve kendi yazmış olduğu skeçlerde oyunculuk yapmış 1995 yılında ise Televizyon Çocuğu isimli Show programını sunmuştur.

1997 senesinde Yangın Ayşe isimli dizide ve 1998’de Büyük Küçük demeden isimli programın sunuculuğunu gerçekleştirmiştir. Ayrılsak da Beraberiz dizisinde 1999-2004 yılları arasında Teoman Acaroğlu karakteri ile rol alan ve oyunculuk hayatına adım atan Hakan Yılmaz daha sonra birbirinden farklı bir çok projede yer almıştır.
hakan yilmaz5

Hakan Yılmaz Nereli?

Hakan Yılmaz Rize’lidir. Aslen baba tarafından Rize nüfusuna kayıtlı olan usta oyuncu, İstanbul Balat doğumludur. 20 yaşına kadar yaşantısını eski Suriçi Balat’da sürdürmüştür.

Balat’da 3 katlı bir bina da büyümüştür. Balat’da ki binayı babaannesi yaptırmış, alt katta babaannesi, en alt katta ise kiracılarının bulunduğunu belirtmiştir. Bilgiler altta bulunan Hakan Bilgin‘in sunduğu Mekanın Sahibine Geldik isimli programda söylediği bilgiler üzerine yazılmıştır.

Hakan Yılmaz Boyu

Hakan Yılmaz 1.78 boyundadır.

Hakan Yılmaz Kaç Yaşında?

Hakan Yılmaz 54 yaşındadır. Doğum tarihi 6 Aralık 1969, burcu ise yay’dır.

Hakan Yılmaz Evlimi? Eşi Kızı Kim?

Hakan Yılmaz Elif Öngel ile evlidir. Bu evliliğinden Ağustos 2014 doğumlu bir kızı vardır. İlk evliliğini ise 1997 yılında Bengü Yılmaz ile gerçekleştirmiş, ancak evliliği 2011 yılında son bulmuştur. Bu evliliğinden ise Deniz Yılmaz isminde bir kızı vardır.

Kızı Deniz Yılmaz tiktok video su ile son dönemde büyük ilgi görmüştür. Babası ile birlikte Tiktok hesabından yayınlanan dans videosu büyük beğeni toplamıştır.

Hakan Yılmaz Kısaca Kariyeri, Hayatı

Hakan Yılmaz özellikle Avrupa Yakası dizisinde Osman Koçarslan, Yahşi Cazibe dizisinde ise Kemal Kükreyen karakterleri ile büyük bir çıkış yakalamıştır.

Henüz ilkokul çağlarında piyes oynamaya başlamıştır. Lise döneminde dans eğitimi alan usta oyuncu, daha sonra dans dersleri vermiştir. Amatör tiyatro grupları ile okullarda çocuk oyunlarında tiyatro sahnesine çıkmıştır.

1988 senesinde 18 yaşında ilk kez TRT Pazar 88 ile kamera karşısına geçmiştir. Vatani görevi süresince 15 ay fotoğrafçılık ve animasyon ekibinde görev yapmıştır. İlk 3 ay askerliğini Hatay, devamında ise Antalya’da sürdürmüştür.

Vatani görevi sonrasında, Antalya’ya yerleşen Yılmaz, Antalya’da 2 sene Çizgi Tiyatrosu bünyesinde tiyatro oynamıştır. Daha sonra Çizgi Show ismi ile televizyon ekranlarında kamera karşısına geçmiştir.

İlerleyen süreçte ise kariyerine İstanbul’a taşınarak devam etmiştir.
hakan yilmaz8

Hakan Yılmaz Oynadığı Sinema ve Diziler

Ayrılsak da Beraberiz
Sıdıka
Yangın Ayşe
Küçük İbo
Uy Başuma Gelenler
Kısmet
Şans Kapıyı Çalınca
Erkeksen Seyret
Hababam Sınıfı Üç Buçuk
Baba Oluyorum
Bayrampaşa: Ben Fazla Kalmayacağım
Deliler
Komedi Dükkanı
Yalancı Romantik
Avrupa Yakası
Gerilim Olur musun? (Şaka Programı)
Kanal(i)zasyon
Gülmek Yasak
Yahşi Cazibe
Pis Yedili
Bana Bir Soygun Yaz
Ali Ayşeyi Seviyor
Böcek
Cesur Hemşire
Kendime İyi Bak
Üç Arkadaş
Bizans Oyunları: Geym of Bizans
Koca Koca Yalanlar
İz Bırak
Zümrüdüanka
Aykut Enişte 2
Kuruluş Osman (Kantakuzenos)
Aşk Çağırırsan Gelir (Yalçın)
Etkileyici

Resmi instagram hesabı @oyunadami ‘dir.
hakan yilmaz7

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz