Hakan Urgancı

1970 senesinde İzmir’de dünyaya gelen Hakan Urgancı İzmir Özel Türk Koleji’ni bitirmiş ardından Bilkent Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği bölümünden mezun olmuştur.

Üniversite eğitimi süresince yazın TRT İzmir Radyosu Başspikeri Günay Oğuz’dan diksiyon dersleri almıştır.

Mezun olduktan sonra İzmir Yerel Tv istasyonu Kanal 1 ile spikerlik hayatına adım atmıştır. 3 sene bu kanalda çalışmış ve 3 ay gibi bir süre Ege Tv’de haber sunmuştur. Daha sonra TRT İzmir Televizyonu’nun belgesel ve dizilerini seslendirmiştir.

1998’de TRT tarafından yurt genelinde açılmış olan sınavlara girmiş ve kazanmış ardından spikerlik kursunu başarı ile tamamlayıp Ankara Televizyonuna atanmıştır.

Bugüne kadar Bir Kelime Bir İşlem, Şans Yıldızı, 7. Gün, 23 Nisan Gala Programları, Sayısal Gece, Pazardan Pazara gibi programları sunmuştur. Ayrıca halen aktif olarak TRT bünyesinde spiker olarak çalışmakta olan Hakan Urgancı 2007 yılında Eurovision Şarkı yarışmasını sunmuştur.

Bugüne kadar Ben Kim Konuşmak Kim, Herkes İçin Karizma, Hayat Seni Cümle İçinde Kullandı, Ben Senin Bildiğin Kızlardanım, Mutlu Sonlar Başka Kitapta Bebeğim ve 10’dan Geriye Say adlı kitapları yazmıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz