Hakan Tunçbilek

Hakan Tunçbilek aslen nereli? kimdir? kaç yaşında? müzik ve oyunculuk hayatı, kısaca biyografisi.

1982 yılında aslen Ankara’da dünyaya gelen Hakan Tunçbilek Lise’den sonra, Çağlar Sanat Merkezi’nde nota, kulak ve şan dersleri almıştır. 9 Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi mezunudur. Terazi burcu’dur, ancak boyu ve kilosu ile ilgili bilgilere ulaşılamamıştır.

Günümüzde şarkıcı, besteci, oyuncu ve söz yazarı olarak sanat hayatını sürdürmektedir. 2000 yılında TRT Çok Sesli Gençlik Korosu’na dahil olmuş ve 1.5 sene orada şarkı söylemiş ve kendisini geliştirmiştir. İlyas Yalçıntaş ve Demet Akalın gibi isimlerle çalışmış, 2008’de Bal Renkli isimli albümünü müzik severler ile buluşturmuştur. Özellikle albümün çıkış şarkısı olan Sen Körsün ile müzik severler tarafından tam not almıştır.


Televizyon ekranlarında ise birbirinden başarılı bir çok dizinin projenin müziklerini hazırlayan Hakan Tunçbilek, Fox TV ekranlarında yayınlanan Dinle Sevgili isimli dizide Bu Nasıl Veda, Sen Körsün, Bu Bahar, Şarkılar Yazdım Masallarından, Bal Renkli şarkıları ile dizide bir çok defa gündeme gelmiştir. Kendisine ait 30’dan fazla söz ve bestesi bulunmakta olan sanatçı 2013’te Vesaire, 2015’te ise Zengin Kalkışı isimli şarkıları ile yine ciddi bir çıkış yakalamıştır. Show Tv ekranlarında yayınlanan Yeni Gelin adlı dizinin de müziklerini üstlenmiş, 2018 yılında ise Feride Hilal Akın ile birlikte seslendirdiği Gizli Aşk isimli şarkının klibi en fazla izlenen videolar arasında yer almıştır.

2018 yılının Aralık ayında vizyona giren Kafalar Karışık isimli sinema filminin oyuncu kadrosunda yer almıştır. Son olarak sevgilisi varmı yok mu? varsa kimdir? sorularının cevapları ise günümüzde halen maalesef net olarak bilinememektedir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz