Hakan Kahraman

Hakan Kahraman hakkında merak edilen soruların cevapları. Aslen nereli? evli mi? müzik kariyeri, şarkıları, albümleri, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

2014 yılında Gidiyorum isimli albümü müzik piyasasına sağlam bir giriş yapan sanatçı Hakan Kahraman’nın bu albümünde yer alan sekiz şarkının söz ve müziği kendisine aittir.

Ortaokul döneminden bu yana müzik ile iç içe yetiştiğini, özellikle Lise dönenimde bu sektörde yer almak istediğini belirten Hakan Kahraman 14 Ocak doğumludur, ancak doğum tarihine yıl olarak henüz ulaşılamamıştır. Oğlak burcudur.

Aslen Mersin, Tarsus’ta dünyaya gelen Hakan Kahraman Lise dönemlerinde korolarda solist olarak yer almaya başlamıştır.

Daha sonra Türk Sanat Müziği ile ilgilenmiş, Üniversite döneminde ise Uzak Doğu ve Batı müziğine ilgi duymuş, Hindistan’da ise Hint müziği ile tanışmıştır.

Üniversite mezuniyetinin ardından Amerika’da göz cerrahisinde gelişen teknolojik tanı ve tedavi imkanlarını ülkemizin sağlık sektörüne kazandırmak için eğitim ve seminer programlarına katıldı. O dönemde Chicago’da caz ustası Buddy Guy’ı yakından izlemiştir.

Vatani görevinin ardından şan ve müzik eğitimi almıştır. 2013 senesinde çalıştığı özel bir hastane’ye göz muayenesi için gelen usta sanatçı Rafet El Roman ile tanışmış, çalışmalarını Rafet El Roman ile paylaşma fırsatı yakalamıştır. Çalışmalarını beğenen sanatçı daha sonra Hakan Kahraman albüm prodüktörlüğünü üstlenmiştir.

2017 yılında Son Dakika ve 2018 yılında ise Aşkın Adı isimli albümleri ile müzik kariyerini sürdürmüştür.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz