Hakan Coşar

0

Hakan Coşar hakkında merak edilen oyunculuk kariyeri. Peki aslen nereli? kaç yaşında? sahne aldığı tiyatro oyunları, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1987 yılında dünyaya gelen Hakan Coşar, Ankara doğumludur. Henüz 8 yaşında iken TRT Ankara Radyosu tarafından gerçekleştirilen Radyo Çocuk Kulübü sınavına kabul edilmiş ve seslendirmeye başlamıştır. Yine aynı senelerde, Arkası Yarın kuşağındaki çeşitli radyo tiyatrosu prodüksiyonlarında çalışmıştır. Çalıştığı bazı ünlü isimler ise, Erdal Küçükkömürcü, Ali Ecder Akışık, Rüştü Asyalı, Sinan Pekinton ve Nurşen Girginkoç. Diğer bir yandan ise TRT televizyonu için çeşitli eğitim kültür dizilerinde rol alarak oyunculuğunu sürdürmüştür.

2009 senesinde Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi’ni bitirmiş, müziğe olan tutkusu ile o dönem kurdukları bir orkestra’da vokallik yapmış, çok sesli korolarda görev almıştır. 2016 yılında ise Bilkent Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nden mezun olan başarılı isim okulu 1.likle tamamlamıştır. Geçmişten günümüze, birçok yerli ve yabancı önemli eğitimci ve yönetmenle birlikte çalışmış, Devlet Tiyatrolarında görev yapmıştır.

2018 yılında Rafadan Tayfa: Dehliz Macerası isimli animasyon sinema filminde de seslendirme yapmıştır.

1994 senesinden itibaren, Çocuk Saati (Çocuklarla Başbaşa) kuşağında görev yapmış, yapımcılığını ve sunuculuğunu üstlendiği birçok canlı yayın radyo programı, sayısız sinema filmi dublajı, yerli ve yabancı çizgi dizi ve belgeselde seslendirme çalışmalarında bulunmuştur.

Maalesef boyu, kilosu ve medeni durumu gibi merak edilen bilgilerine henüz ulaşılamamıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz