Hakan Bayrakçı

Hakan Bayrakçı katıldığı televizyon programlarında siyaset konusunda yaptığı yorumlar ve tahminler ile dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor. Hakkında merak edilenler. Kısaca eğitimi, hayatı ve biyografi bilgileri.

Hakan Bayrakçı Kimdir?

Hakan Bayrakçı Sonar Arastırma Şirketi Başkanı, Araştırmacı, Tarihçi, Gazeteci ve Yazar. Türkiye’de araştırma sektörünün öncü isimlerindendir. Babası Mesut Bayrakçı, annesi ise Seniha Hanım’dır. Sırmahan ve Mehmet isimlerinde iki kardeşi vardır.

Hakan Bayrakçı Nereli?

Hakan Bayrakçı Erzurum’ludur. Baba tarafından aslen Erzurum nüfusuna kayıtlıdır.
hakan bayrakci4

Hakan Bayrakçı Eğitimi

Hakan Bayrakçı Bayrakçı İstanbul Üniversitesi Tarih Bölümü’nden başarı ile mezun olmuştur. Öncesinde ise Saint Benoit ve Saint Michel Fransız kolejlerinde ortaokul ve Lise eğitimini tamamlamıştır.

Üniversite eğitiminin ardından 1988 senesinde, SONAR ismi ile Araştırma Şirketi’ni kurmuştur. Geçmiş yıllarda Bülent Ecevit ve Süleyman Demirel gibi siyaset dünyasının unutulmaz isimlerine danışmanlık hizmeti vermiştir. Ayrıca yine bir çok önemli isime de danışmanlık hizmeti veren Bayrakçı, 2003 senesinde başladığı TRT1 kanalında 3 sene süresince tarih programı sunmuştur.

Çok iyi düzeyde Fransızca ve İngilizce bilmektedir.

Hakan Bayrakçı Evlimi? Eşi Kim?

Hakan Bayrakçı 2021 yılında evlenmiştir. İstanbul Çekmeköy Belediyesi’nde Ece Bayrakçı ile nikah masasına oturmuştur. Bayrakçı’nın Mesut Bleda Bayrakçı isminde bir oğlu ve Efe Bayrakçı isminde bir torunu vardır.

Oğlu Mesut Bleda Bayrakçı Kamuoyu Araştırmacısı’dır. Geçmiş yıllarda CHP Sarıyer Gençlik Kolları Başkanı olarak çalışmalar da bulunmuştur.
hakan bayrakci2

Hakan Bayrakçı Kaç Yaşında?

Hakan Bayrakçı 62 yaşındadır. Doğum tarihi 28 Haziran 1960, burcu ise akrep’tir.

Kitapları:

Çadırlar
Ortaçağ ve Türkler
Kırmızı Fırtına
Bozkırın Oğlu Cengiz Han olmak üzere 4 adet kitabı kaleme almıştır.

Saint Benoit 9 A (Lise 1) okul yıllığında arkadaşları Bayrakçı için şu notları yazmışlardır.

“Sınıf kapısı zilden 5 dakika sonra açılır ve deri pardesülü, lacivert takım elbiseli, ipek gömlekli, ipek fularlı bir Alman baronu içeri girerse bu Hakan Bayrakçı’dır. Onun hocalarla konuşmalarını duyanlar kendilerini İngiliz Lordlar Kamarasında zannederler. Namı diğer: Baron Von Bayrak, Prenk Bayrakov; Kont, Hakan mümessil olmasına rağmen absent rekortmenidir ve 9/A’nın efsanevi şefidir.”
hakan bayrakci5


Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz