Hafthor Björnsson

Hafthor Björnsson tüm dünyayı kasıp kavuran Game of Thrones dizisinin başarılı oyuncuları arasında yer almaktadır. Ayrıca sporcu kimliği ile dikkatleri üzerine çekmiş ve kırdığı rekorlar ile uzun süre adından söz ettirmiştir. Hakkında ise aslen nereli? boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? evli mi? gibi bir çok soru merak konusudur. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1988 yılının Kasım ayında, İzlanda’nın Başkenti olan Reykjavik Şehri’nde dünyaya gelmiştir. Tam ismi, Hafşór Júlíus Björnsson olarak yazılmaktadır. Oyunculuk kimliğinin yanı sıra dünyanın en güçlü isimleri arasında yer almaktadır.

Katıldığı Arnold Strongman Classic yarışması’nda, Avrupa’nın En Güçlü Adamı ve Dünyanın En Güçlü Adamı olarak ünvan kazanan ilk isim olmuştur. Bu yarışma Arnold Schwarzenegger ve Jim Lorimer tarafından oluşturulan bir etkinliktir, senelik olarak Columbus, Ohio ve ABD’de gerçekleşmekte olan Arnold Spor Festivali’nin bir dalıdır. 2018 yılının Mayıs ayında Filipinler’de düzenlenmiş olan Dünyanın En Güçlü Adamı yarışmasını da kazanan isim olmuştur.

Hafthor Björnsson oyunculuk kariyeri;

HBO serisi olan Game of Thrones isimli dizide Gregor Clegane “The Mountain” Dağ karakterine hayat vermiştir. Ayrıca geçmiş senelerde profesyonel olarak basketbol da oynamıştır.

Özellikle son dönemde oyunculuk kariyeri ile değil de sık sık kırdığı rekorlar ile gündeme gelmektedir. 2016 senesinde 500 kg ağırlık kaldırmış ve tüm dikkatleri üzerine çekmiştir. 2020 yılında ise 501 kilo ağırlığı kaldıran Björnsson yeni bir dünya rekorunun altına da imzasını atmış oldu. Ünlü oyuncunun kırdığı bu rekor, ESPN tarafından canlı olarak yayınlanmış ve rekor tescil edilmiştir. İzlanda’daki Thor’s Power Gym’de kırdığı rekor daha önce Eddie Hall tarafından 2016 yılında 500 kilo kaldırarak gerçekleşmişti.

Kırdığı rekorun ardından resmi instagram hesabında tüm ekibe teşekkür etmiş, eşine, ailesine, antrenör ve çalışma arkadaşlarına, hatta kendisinden nefret edenlere bile teşekkürlerini yollamıştır. Hepsinin bu rekoru kırmasında büyük rol üstlendiğini dile getirmiştir. Günümüz itibariyle resmi instagram hesabında ki takipçi sayısı 3,2milyon civarındadır.

Hafthor Björnsson takipçileri tarafından kaç kilo, boyu kaç? gibi sorular ile merak konusudur. Ünlü ismin boyu 2.05 cm, kilosu ise 206 olarak kayıtlara geçmiştir, burcu ise yay’dır. 2018 yılında Kelsey Henson ile evlenmiştir. Eşi’nin boyu ise 1.57 cm’dir, birlikte paylaştıkları resimlerde ciddi boy farkı göze çarpmaktadır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz