Hafız Osman Şahin

Hafız Osman Şahin Diyanet İşleri Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu Başkanı’dır.

1967 senesinde aslen Artvin İli Şavşat İlçesi Meydancık Köyünde doğmuştur. İlköğretim eğitimini memleketinde, köyünde tamamlamış ardından İstanbul İmam Hatip Lisesi ve Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden mezun olmuştur.

İlk hafızlık eğitimini din görevlisi olan babasından almıştır.

Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Tefsir Ana Bilim dalında Yüksek Lisans. İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Temel İslam Bilimlerinde Kıraat alanında doktora yapmıştır.

1987 yılı ile 1993 yılları arasında İstanbul Beyazıt Camii imamları Reisül Kurra Abdurrahman Gürses ve İsmail Biçer Hocalardan özel olarak tashih-i huruf ve aşere takrib okuyup icazet almıştır.

Üniversite yıllarında Fatih Camiinde Emin Saraç Hoca’nın derslerine katılmış ve Tefsir, Hadis ve Fıkıh dersleri almıştır.

Hafız Osman Şahin ülkemizi Uluslararası Kur’an-ı Kerim yarışmalarında Suudi Arabistan, Katar, Filistin, Bulgaristan, Bosna Hersek ve Moskova’da yarışmacı ve jüri üyesi olarak temsil etmiştir.

İstanbul’da bir çok camii’de imam hatip olarak çalışmış, 17 sene Fatih Camii’nde görev yapmıştır. Camide görev yaptığı dönemde hizmetlerine devam eden Hafız Osman Şahin resmi ve özel olarak tashih-i huruf ve kıraat dersleri vererek talebe yetiştirmiştir.

Evli ve bu evliliğinden iki evladı vardır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz