Hacer Tülü

Müzik dünyasına Mabed isimli solo albümü ile giriş yapan Hacer Tülü, müzik severler tarafından sesi ile sıkça Demet Akalın‘a benzetilmiştir.

1978 yılında aslen İzmir’de dünyaya gelen Hacer Tülü, Açık Öğretim Fakültesi Halkla İlişkiler bölümünden mezun olmuştur. Babası İsmail Tülü aslen İzmir Bornova, annesi Nalan Tülü ise Karşıyaka’lıdır. Baba tarafından aslen Yugoslavya göçmeni olan Hacer Tülü’nün Ozan isminde bir de abisi vardır.

Piyale İlköğretim okulu, ortaokul ve Lise tahsilini ise Bayraklı Lisesi’nde tamamlamıştır. Eğitim dönemi süresince atletizm ve basketbol sporları ile ilgilenmiştir.

Bir dönem mankenlik ve zarafet dersleri de almış, 2008’de Namussuzum ki Namusluyum ve Çılgın Yenge gibi tiyatro oyunlarında sahne almıştır. Müzik dünyası ile birlikte oyunculuk yönü ile de dikkatleri üzerine çeken Tülü, uzun seneler kendisine ait olan ajans bünyesinde büyük organizasyonlara imza atmıştır.

Zehra Belevi’den şan eğitimi alan Hacer Tülü’nün Muğla, Bodrum’da bir eğlence mekanında bulunduğu ve çıkan çatışma’da 4 kişinin yaralandığı ve 2 kişinin öldüğü olayda, yaşamının yitiren iki kişiden birisi olduğu açıklanmıştır. 21 Haziran 2018 tarihinde 40 yaşında iken hayata gözlerini yummuştur.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz