KimNereli.net

Güven Yüreyi

Güven Yüreyi Kimdir?

Güven Yüreyi
Gerçek adı: Güven Yüreyi
Doğum Tarihi: 1991 (28 yaşında)
Eğitim Durumu: Lise
Medeni Hali: Bekar
Boy: 1.85
Kilo: 85
Meslek: Şarkıcı
Doğum yeri: Aydın Kuşadası

Güven Yüreyi Kimdir? Nereli? Kısaca Biyografisi

Güven Yüreyi müzik dünyasında emin adımlarla yoluna devam ediyor. Her geçen gün artan enerjisi ve hayran kitlesi ile uzun yıllar hafızalardan silinmeyecek eserlere imza atmaya hazırlanıyor. Peki kimdir? aslen nereli? boyu ve kilosu gibi soruları merak ediyormusunuz? o halde buyrun.

1991 yılında dünyaya gelen Güven Yüreyi 13 yaşından itibaren müzik ile iç içe yetişmiştir. Müzik eşittir aşk diyen Yüreyi müziğe olan tutkusunu bu sözlerle ifade etmiştir.

Güven Yüreyi O Ses Türkiye macerası;

2013 yılında O Ses Türkiye yarışması ile adından söz ettiren Güven Yüreyi yarışma’da İstersen Zincire Vur Ellerimi isimli şarkıyı seslendirmiştir. Yarışma’da tüm jüriler dönmüş, hatta Ebru Gündeş dayanamayarak kendisi ile aynı şarkıda ikinci defa düet yapmıştır. Buna rağmen Güven Yüreyi yoluna jürilerden Murat Boz‘u seçerek devam etmiştir.

İlerleyen süreçte elense de Ebru Gündeş sosyal medya üzerinden Yüreyi’ye destek vermiş ve paylaşımlarda bulunmuştur.

Albüm ve single çalışmaları;

Sen Maşallah isimli ilk single çalışması ile müzik severlerin karşısına çıkan sanatçı, 2018 yılında ise Kabuk ve Başka Biri isimli şarkıları ile büyük bir çıkış yakalamıştır.

İlk single çalışması yazın en başarılı şarkılarından birisi olmuştur. Hatta ilk gün iTunes’da, Tarkan’ın Yolla isimli albümünü geçmiş ve 2. sıraya yerleşmiştir. Bu çalışmasına ise en büyük destek Derya Uluğ’dan gelmiştir. Güven Yüreyi ise bu durumu, Derya Uluğ ve Sen Maşallah benim uğurum değerlendirmiştir.

Başarı, heyecan, hayal, mutluluk ve gurur veren çalışmalarının ardından emin adımlarla müzik kariyerinin basamaklarını tırmanmaktadır.


Aslen nereli? nerede yaşıyor?

Baba tarafından aslen Aydın Kuşadası nüfusuna kayıtlıdır. Yaşantısını İzmir’de sürdürmüş, günümüzde ise İstanbul’da yaşamaktadır.

Ailesinde annesi, babası, dedesi hatta neredeyse herkesin müzisyen olduğunu, bu nedenle aile, arkadaş ve heves derken yolculuğun başladığını aktarmıştır. Müzik olmasaydı ne hayatında ne olurdun sorusuna ise, futbolcu, aşçı yada pasta ustası olmak isterdim diye cevap vermiştir.

17 yaşından beri kendi geçimini sağlayan sanatçı, Fantezi, arabesk ve slow şarkıları seslendirmeyi daha çok sevmektedir. Müzikten elde ettiği kazançlar ile de ailesine, evine ve geleceğine yatırım yapmaktadır. Boyu, 1.85 cm, kilosu ise 85’tir. Doğum tarihi gün ve ay olarak bilinemediği için burcu bilinememektedir. Ayrıca en fazla merak edilen sorulardan biriside sevgilisi var mı? maalesef aşk hayatı hakkında henüz hiç bir bilgi bulunmamaktadır.

Etiketler: ,

YORUMLAR

Yazıya 1 yorum yapılmış.

  1. yonca akgül 23 Ekim 2017

    Ben güven yüreği çoooooook seviyorum

Güven Yüreyi
Gerçek adı: Güven Yüreyi
Doğum Tarihi: 1991 (28 yaşında)
Eğitim Durumu: Lise
Medeni Hali: Bekar
Boy: 1.85
Kilo: 85
Meslek: Şarkıcı
Doğum yeri: Aydın Kuşadası
Popüler Kişiler Tümü
1.

Beren Saat

386.342 kez okundu

2.

Yusuf Aktaş

342.865 kez okundu

3.

Güncel Öztürk

316.810 kez okundu

4.

Tarık Akan

294.161 kez okundu

5.

Mustafa Miraç Kaya

226.887 kez okundu

6.

Tarkan

226.409 kez okundu

7.

Volkan Demirel

222.029 kez okundu

8.

Emre Mor

195.678 kez okundu

9.

Ersay Üner

191.465 kez okundu

10.

Serdar Ortaç

184.620 kez okundu