Gürkan Tavukçuoğlu

Oyuncu Gürkan Tavukçuoğlu, 30 Ekim 1981 yılında İstanbul’da doğmuştur. Babası öğretmendir. Küçük yaşlarından itibaren dans ve tiyatro ile ilgilenmeye başlamıştır.

İlk sahneye çıkması 9 yaşında Marmara Folklör Derneği’nde halk dansları ile başlamıştır. Daha sonra Latin, Hip-hop gibi danslarada ilgi göstererek eğitim almıştır. 18 yaşlarına geldiğinde Zamane Oyuncuları ve Masalcı adlı tiyatro gruplarını kurmuştur.

Gürkan Tavukçuoğlu eğitimini Maltepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Oyunculuk Bölümü ve İstanbul Kültür Üniversitesi Oyunculuk Bölümü ile tamamlamıştır. Varlam Nikoladze, Ali Poyrazoğlu, Gürhan Elmalıoğlu, Derya Alabora, Osman Yağmurdereli gibi usta isimlerden ders almıştır.

İzleyici karşısına ilk olarak çıktığı dizi Ekmek Teknesi dizisi daha sonra gençlerin beğenerek izlediği Kampüsistan dizisinde Şahin karakteri ile televizyon dünyasına atılmıştır. Yine bir çok dizi ve filmde yer almıştır. Ancak en çok popülerliğinin arttığı ve tanındığı dizi Dolu Dizgin Yıllar dizisidir.

Geçmişten günümüze oynadığı diziler: Ekmek Teknesi, Kampüsistan, Sırlar Dünyası, Herşey Yolunda, Kanlı Düğün, Şöhret, Kızlar Yurdu, Korkusuzlar, Pars Narkoterör, Dalgakıran, Dolu Dizgin Yıllar, Milyonda Bir, Reis isimli dizilerdir. Oynadığı filmler ise: Yol Arkadaşım, Umut Adası, Takım ve en son oynadığı film olan Gelmeyen Bahar isimli filmlerde rol almıştır.

2002 yılında Atacan Sanat Derneğinin kurucularından olmuş ve derneğin başkanlığını sürdürmektedir. Oyuncu ve eğitmen olan Gürkan Tavukçuğlu,tiyatro ve drama alanlarında öğretmeye ve kendisini geliştirmeye devam etmektedir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz