KimNereli.net

Gürkan Kubilay

Gürkan Kubilay Kimdir?

Gürkan Kubilay
Gerçek adı: Gürkan Kubilay
Doğum Tarihi: 1962 (57 yaşında)
Eğitim Durumu: Lisans
Medeni Hali: Evli
Meslek: Doktor Spor Yorumcusu
Mezuniyet: 9 Eylül Üniversitesi
Doğum yeri: İzmir

Gürkan Kubilay Kimdir? Nereli? Kısaca Biyografisi

Gürkan Kubilay aslen nereli? kimdir? kaç yaşında? Ekran severlerin son dönemlerde en fazla merak ettiği isimlerden olan Dr. Gürkan Kubilay hakkında merak edilenler kısaca hayatı ve biyografisi.

Dr. Gürkan Kubilay aslen 1962 yılında İzmir’de dünyaya gelmiştir. İzmir Atatürk Lisesi ardından İzmir 9 Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olmuştur. 1994 senesinde Çin’e giderek Pekin’de Akupunktur eğitimi almıştır. Bu eğitimi Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmıştır.

Çin, Brezilya, Amerika ve Fransa’da Dünya Akupunktur Kongrelerinde yer almıştır. Uzun yıllar obezite üzerine çalışmalar yapmış ve tedavi için hastalarına uyguladığı özel beslenme sistemi ile hizmet vermiştir.

Dr. Gürkan Kubilay İç Hastalıkları Uzmanı’dır. Bu nedenle özellikle risk taşıyan hipotiroidi, diyabet, koroner damar hastalığı, kalp, astım ve hipertansiyon üzerine beslenme düzenlerinin sağlanması adına çalışmalar gerçekleştirmiştir.

Bugüne kadar Zahide Yetiş ile Doktorum, Atv ekranlarında Sağlıklı Ramazan Beslenmesi, Hayat Güzeldir, TNT kanalında Dr. Gürkan Kubilay ile Sağlık gibi programlar ile hastalarına seslenmiştir. Yemişim Diyetini & Eğlenceli Beslenme Önerileri isimli bir kitabın altına imzasını atmıştır. Kızınında kendisi gibi Diyetisyen olmayı seçtiğini, ilerki yıllarda Türkiye’nin en iyi Çocuk ve Sporcu diyetisyeni geliyor diyerek resminin altına açıklama yapmıştır.


Doktor kimliğinin yanı sıra spor yazarı olarak spor severler tarafından tanınan ünlü isim 1998 senesinde Türk futboluna, istatistiki verileri ve bilgisayarlı maç analizini getiren kişi olarak ismini yazdırmıştır.

Lig Tv Futbolmatik, Show Tv İddialı Yorum, TRT 1 İleri 3’lü, TRT Anadolu ve TRT Hd Futbol Herşeye Değer, TNT 90+1, TRT Spor Teknik Analiz ve TRT 1 Stadyum gibi spor programlarında spor yorumcusu olarak yer almıştır. 10 seneyi aşkındır Fotomaç Gazetesi bünyesinde spor yazarlığı yapmaktadır. Günümüzde A Spor ekranlarında spor yorumlarını sürdürmektedir.

Etiketler: ,

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Gürkan Kubilay
Gerçek adı: Gürkan Kubilay
Doğum Tarihi: 1962 (57 yaşında)
Eğitim Durumu: Lisans
Medeni Hali: Evli
Meslek: Doktor Spor Yorumcusu
Mezuniyet: 9 Eylül Üniversitesi
Doğum yeri: İzmir
Popüler Kişiler Tümü
1.

Beren Saat

379.284 kez okundu

2.

Yusuf Aktaş

315.003 kez okundu

3.

Tarık Akan

291.920 kez okundu

4.

Mustafa Miraç Kaya

225.634 kez okundu

5.

Tarkan

221.993 kez okundu

6.

Volkan Demirel

219.328 kez okundu

7.

Emre Mor

193.286 kez okundu

8.

Ersay Üner

188.314 kez okundu

9.

Serdar Ortaç

179.129 kez okundu

10.

İrem Derici

174.964 kez okundu