Güngör Yavuzaslan

1

Güngör Yavuzaslan katıldığı canlı yayınlarda yaptığı açıklamalar ile dikkatleri üzerine çekmiştir. Hakkında ise bir çok sorunun cevabı merak konusu olmuştur. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Güngör Yavuzaslan Kimdir? Nereli?

Güngör Yavuzaslan gazeteci ve yazar olarak çalışmalarını sürdürmektedir. 1974 yılında dünyaya gelen Yavuzaslan, aslen Bartın doğumludur. İlkokul ve Ortaokul eğitimini doğup büyüdüğü memleketi Bartın’da tamamlamıştır. 1998 senesinde ise Zonguldak Karaelmas Meslek Yüksek Okulu Muhasebe programını tamamlamıştır.

İzmir ve Çankırı’da ise askerlik yapan Yavuzaslan, spor öğretmeni olan Hulusi Elmas’ın daveti ile gazetecilik mesleğine adım atmış, Bartın Gazeteciler Derneğinin kurucuları arasında görev almıştır.

2001 senesinden itibaren, Bartın Değişim Gazetesi’nde köşe yazıları kaleme almış, vatani görevinin ardından Hulusi Elmas’ın yönetimindeki gazetelerde Yazı İşleri Müdürlüğü görevlerinde bulunmuştur.

Bartın Gazeteciler Derneği’nin birçok kurulunda aktif görevler almış, 2007 senesinde gerçekleşen olağanüstü kongre ile Bartın Gazeteciler Derneği Yönetim Kurulu Başkanlığına seçilen isim olmuştur.

İkinci dönem seçimlerini de kazanan Güngör Yavuzaslan, günümüzde de görevini devam ettirmektedir. Gazetebirlik.com web sitesinde de köşe yazarlığı yapmaktadır.

Kitapları:

Yükümüz Aşk adlı derleme kitabı bulunmaktadır. Ayrıca Türk Dünyası ve Ortadoğu üzerine bir çok araştırma ve projesi bulunmaktadır.

Üyelikleri, Görevleri:

Karadeniz Gazeteciler Federasyonu yönetim kurulu üyesi.
Gazeteciler Konfederasyonu delegesi.
Irak Türkmen Basın Konseyi İcra Kurulu üyesi.
Medya ve spor alanında bir çok örgütte başkanlık ve yöneticilik görevleri bulunuyor.

1 Yorum

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz