KimNereli.net

Güneş Özgeç

Güneş Özgeç Kimdir?

Güneş Özgeç
Gerçek adı: Güneş Özgeç
Eğitim Durumu: Lisans
Medeni Hali: Bekar
Meslek: Besteci Müzisyen Şarkıcı Seslendirme Sanatçısı Söz Yazarı
Doğum yeri: İstanbul Kadıköy

Güneş Özgeç Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında?

Güneş Özgeç müzik dünyasının sevilen isimlerindendir. Hayranları genellikle hakkında aslen nereli? boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? eğitimi gibi bir çok sorunun cevabını merak ediyor. Kısaca müzik kariyeri, hayatı ve biyografi bilgileri.

Henüz 7 yaşında iken seslendirme ve televizyon için şarkılar söylemeye başlamıştır. Ardından 11 yaşına geldiğinde yapmaya başlayan Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’na girmiş ve keman öğrenmiştir. O gün bugün hayatının her döneminde müzik ile iç içe olan Özgeçş, gitar çalınan, besteler yapılan ve şiirler okunan bir evde doğmuştur. Küçükken bale ve folklör yapmış, Lisede iken modern dans ve bale kursuna gitmiş, sahnede modern dans gösterisi yapmıştır.

Maalesef henüz doğum tarihi, boyu, kilosu ve kaç yaşında olduğu bilgilerine ulaşılamamıştır. İstanbul Kadıköy Moda doğumludur.

Günümüze kadar konserlerinde Belle and Sebastian’a eşlik etmiştir. Ayrıca Rashit, Mor ve Ötesi, Direc-t, Ömer Özgeç, Şenova Ülker, İdil Biret, Suna Kan, Ayşegül Sarıca, Shlomo Mintz ve İbrahim Yazıcı gibi bir çok isim ile sahne almış, stüdyo çalışmaları gerçekleştirmiştir.

Güneş Özgeç müzik kariyeri;

2009 senesinde TRT Çocuk’ta bir proje’nin müzik yönetmenliğini üstlenmiş, 2011 ve 2019 seneleri arasında Nickelodeon Türkiye kanalının Müzik Yönetmeni olarak görev yapmıştır.

Seslendirme çalışmaları;

Netflix kanalı’nda yayınlanmış bir çok dizi’de karakterlere sesi ile hayat vermiştir. Bu dizilerden bazıları ise, Black Mirror, Monster High, Lost And Found, Harvey Street Kids), Dreamworks (Dreamtopia) ve Cbeebies (NumTums, Charlie And Lola). Ayrıca Transformers 4 Kayıp Çağ isimli sinema filminin Türkiye vizyonunda Nicola Peltz’in Tessa Yeager karakterini seslendirmiştir. Can Soysal’ın yönettiği Doru isimli uzun metraj animasyon ve Kültür Bakanlığı tarafından hazırlanan Kadim Kültür belgeselinin ve Cem Bilge’nin Puhu isimli kısa filminin müziklerini yapmıştır.

TRT Çocuk kanalında Yılkı Atı (Doru), Ekoların Bahçesi, Öteki Tek, 4×4’lü isimli diziler ve Disney’in Limon ile Zeytin, Akut’un Bizim Çocuklar adlı yapımların da müziklerini üstlenen isim olmuştur. Diğer bir yandan, Babylon, Torku ve Vicks’in de içinde olduğu bir çok ünlü markanın reklam çalışmalarını sesi ile katkı sağlamıştır. İstanbul Devlet Tiyatrosu’nun Beğendiğiniz Gibi ve Mahir Günşiray ile birlikte 3 sene Ulusal ve Uluslararası festivallerde sahnelenen ”Yalnızlıklar” oyunlarında çalmıştır.

Albüm ve beste çalışmaları;

2018 senesinde ise kendi yazıp, bestelediği ve düzenlediği KAHVE, IKARIA ve SONBAHAR isimli şarkılarını tekli olarak yayınlamış ve müzik severler ile buluşturmuştur. 2019’da sene boyunca, solo konser çalışmalarına devam etmiştir. Ayrıca ayda bir kez Nayah’ta düzenlenen AYDA BİR GÜNEŞ isimli konser serisinde dönemin önemli isimlerini ağırlamıştır. Bu isimlerden bazıları, Batuhan Polat, Gülinler, Nil İpek, Birkan Nasuhoğlu ve Kalben..

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Güneş Özgeç
Gerçek adı: Güneş Özgeç
Eğitim Durumu: Lisans
Medeni Hali: Bekar
Meslek: Besteci Müzisyen Şarkıcı Seslendirme Sanatçısı Söz Yazarı
Doğum yeri: İstanbul Kadıköy
Popüler Kişiler Tümü
1.

Yusuf Aktaş

500.507 kez okundu

2.

Azad Yılmaz

496.454 kez okundu

3.

Beren Saat

424.897 kez okundu

4.

Ecrin Su Çoban

400.401 kez okundu

5.

Tarık Akan

311.077 kez okundu

6.

Tarkan

259.929 kez okundu

7.

Volkan Demirel

240.676 kez okundu

8.

Emre Mor

215.927 kez okundu

9.

Serdar Ortaç

215.337 kez okundu

10.

Ersay Üner

212.169 kez okundu