Gülten Kesgin

Gülten Kesgin hakkında merak edilen tüm soruların cevapları. Kaç yaşında? Aslen nereli? Eğitimi, Çalışmaları, Kariyeri, Kısaca Hayatı ve biyografi bilgileri.

1981 yılında İstanbul’da doğan Kesgin, aslen Çankırı’lıdır. Halkla İlişkiler eğitimi aldıktan sonra, yüksek lisansını yurt dışında Satış, Pazarlama ve Müşteri Temsilciliği alanında yapmıştır. Birçok ülkede, oyunculuk, diksiyon, drama ve animasyon’ eğitimleri almıştır. Türkiye’ye döndükten sonra, bazı büyük firmalarda satış direktörlüğü ve müşteri temsilciliği yapmış olan Kesgin diğer yandan ise; Yeditepe Tiyatro Grubu’na katılmış sahne eğitimini burada tamamlamıştır.

Çeşitli tiyatrolarda yer alan oyuncu, 40’a yakın oyunda yer almıştır. Birçok bilindik dizide, hatırı sayılır roller aldıktan sonra en son ‘Muhteşem Bir Film’ adlı sinema çalışmasında, ana karekterlerden birini canlandırmıştır. Gülten Kesgin birçok filmde de yer almıştır. Bunlar bazıları; “Muhteşem Bir Film”, “Siccîn” (2014), “Kabus” (2018), “Cin Çeşmesi” (2018)

Gülten Keskin, sanatla ilgili olarak, “Sanat, kurallar etrafındaki kuralsızlıktır, sınırsızlıktır” derken ekliyor ve “Sanatçı en cüretkar pozları da vermeli, ama en muhafazakar kimliği de canlandırabilmeli” diyor. Genç yaşta, kariyerine bir dolu portföy katmış olan Kesgin’e başarılarının devamını diliyoruz.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz