Gülşen

0

Gülşen Türk Pop Müzik dünyasının en başarılı sanatçılarından birisidir. Güzel isim hakkında hayranları özel hayatı hakkında bir çok sorunun cevabını araştırıyor. Kısaca müzik kariyeri, albümleri, hayatı ve biyografi bilgileri.

Gülşen Kimdir?

Besteci, sanatçı, şarkıcı ve müzisyen olan Gülşen müzik dünyasının en önemli isimlerinden birisidir. 1976 senesinde İstanbul’un Fatih İlçesi’nde dünyaya gelmiştir. Annesi Nimet Bayraktar ev hanımı, babası Arslan Bayraktar ise Makine Mühendisi’dir. Ailede üç kardeşin en küçüğü olarak doğmuştur. Çocukluk ve gençlik seneleri İstanbul Çapa’da geçmiştir. Zaman zaman ailesi ile birlikte memleketine giderek fındık toplamışlığı da vardır.

Gülşen Nereli?

Anne ve baba tarafından aslen Orduludur. Memleketi Orduda fındık bahçeleri bulunmaktadır. Eski dönemde ailesi ile birlikte, fındık bahçeleri için senede bir kaç kez Ordu’ya gidip geldiği belirtiliyor.

Gülşen Boyu, Kaç Yaşında?

Gülşen 45 yaşında ve 1.61 cm boyundadır. Kilosu 47, burcu ise ikizlerdir. Resmi instagram hesabı kullanıcı ismi @gulsen ‘in 1,7milyon civarında takipçisi bulunuyor. Ayrıca @gulsen resmi twitter hesabında ki abone sayısı ise 1,6Milyon civarında.

Eğitim Hayatı:

İstanbul Şehremini Anadolu Lisesi mezunudur. Lise eğitiminin ardından, İstanbul Teknik Üniversitesi’nde Türk Müziği Nazariyatı bölümüne başlamıştır. Ancak üniversiteyi yarıda bırakmıştır. Yarıda bırakma sebebi ise, üniversite dönemindeyken eş zamanlı olarak İstanbul’da çeşitli gece kulübü ve barlarda sahne almasıdır. Hem okul ve hem de sahne hayatını bir arada sürdürmek zor olmuş bu sebeple eğitimine ara vermiştir.

Lise döneminde uzak doğu sporları ile ilgilenen Gülşen ayrıca, karate eğitimi almış ve siyah kuşak sahibidir.

Eğitim hayatı sonrası, Türk halk müziği dersleri de alan başarılı sanatçı, 3 ay Çelik ve Bendeniz’e geri vokallik yapmıştır.

1995 senesinde, Ataköy’de bir barda sahnede iken albüm yapımcısı Serap Turgay tarafından fark edilmiş, ve eşi Özkan Turgay ile tanıştırılarak albüm teklifi almıştır. Teklifi kabul eden başarılı sanatçı Raks Müzik etiketi ile 4 albümlük bir anlaşmanın altına imzasını atmıştır.

Gülşen Evlimi? Eşi Ozan Çolakoğlu Kim?

1996 yılında Murat Varol ile evlenmiş ancak evliliği 2000 yılında son bulmuştur. İkinci evliliğini ise Ozan Çolakoğlu ile yapmıştır. Ozan Çolakoğlu, besteci, aranjör ve müzik yapımcısıdır. Özellikle Tarkan ile yaptığı çalışmalar ve bestelediği çeşitli film müzikleri ile tanınmıştır. Sarı Ev yapım şirketinin kurucularındandır, ancak dB Müzik ile çalışmak için 2010 yılında şirketten ayrılmıştır.

5 Mart 2016 tarihinde İstanbul Bebek’te nişanlanmış, 10 Haziran 2016 tarihinde ise İspanya Barcelona’da sade bir nikah töreni ile Ozan Çolakoğlu ile evlenmiştir.

Son dönemlerde özellikle konser kıyafetleri ve dansları ile belli bir kesim tarafından eleştiri yağmuruna tutulmuştur. Ancak ünlü sanatçı bunlara kulak asmayarak, profesyonel bir şekilde mesleki kariyerini sürdürmeye devam etmiştir.

Diskografi

1996-2003: Be Adam, Erkeksen ve Şimdi
2004-06: Of… Of…, Yurtta Aşk Cihanda Aşk
2007-12: Ama Bir Farkla ve Önsöz
2013-17: Beni Durdursan mı? ve Bangır Bangır
2018-günümüz: Onuncu albüm
Bir İhtimal Biliyorum
Lolipop

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz