Gülşah Tanrıöver

Gülşah Tanrıöver Akademik kariyerinin yanı sıra müzik dünyasının sevilen sesleri arasında yer almaktadır. Hakkında ise aslen nereli? kimdir? kaç yaşında? akademik kariyeri, sanat hayatı ve biyografi bilgileri merak edilmektedir.

1977 yılının Haziran ayında aslen Aksaray’da dünyaya gelmiştir. İlköğretim ve Ortaokul tahsilini doğup büyüdüğü memleketi Aksaray’da tamamlamıştır. O senelerde düzenlenmiş olan bir ses yarışmasında İl 1.liğini kazanmış, ardından müzik ile dahada fazla ilgilenmeye başlamıştır.

Gülşah Tanrıöver eğitim hayatı, akademik kariyeri;

1999 yılında Niğde Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümünden mezun olmuştur. Ardından Güzel Sanatlar ve Spor Liselerinde Bireysel Ses Eğitimi Ders Kitabının, Öğrenci ve Öğretmen açısından işlevselliğinin incelenmesi ile Yüksek Lisansını tamamlamıştır. Daha sonra Doktorasını Necmettin Erbakan Üniversitesi, Eğitim Bilimleri Enstitüsü Müzik Eğitimi bölümünde yapmıştır.


Eğitim döneminde Devlet Sanatçısı Prof. Muzaffer Arkan’dan koro eğitimi – yönetimi, armoni ve piyano dersleri almıştır. Ayrıca Arkan’ın yaptığı çok sesli acapella koroda alto korist olarak görev yapmış, yurtiçi ve yurtdışı konserlerine katılmıştır. Ankara Çoksesli Müzik Derneği tarafından düzenlenmiş olan 1. Uluslararası Çoksesli Korolar yarışmasında Dünya 3.lüğü, Türkiye 2.liği, 2. Uluslararası Çok sesli Korolar yarışmasında şef Ahter Destan yönetiminde Dünya 2.liği ve Türkiye 1.liği alan koroda korist olarak görev yapmıştır.

Koro ile birlikte Almanya’nın bir çok şehrinde festival ve konserlerde yer almıştır. Kültür Bakanlığı destekli Yunanistan’ın Delphic – Drama – Helene ve İtea gibi şehirlerde festivallere katılmış, 2000 ve 2017 seneleri arası Kayseri F. M. G. Güzel Sanatlar Lisesi bünyesinde Koro Öğretmenliği yapmıştır. 2006’da Kayseri İli Kültür ve Turizm Müdürlüğü bünyesinde çocuk korosunun kurucu şefliği görevini üstlenmiş ve çocuk korosuyla konserler vermiştir. Günümüzde Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Müzik Eğitimi Anabilim Dalında öğretim üyesi olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

Başarılı bir akademik kariyere sahip olan Gülşah Tanrıöver ayrıca sanatçı ve besteci kimliği ile müzik severler tarafından büyük beğeni ile takip edilmektedir. 2018 yılında Vurur Aşkı maxi single’ının 2. şarkısı Unutulur’a klip çekmiştir. Albüm 3 şarkı ve 1 versiyondan oluşan ilk profesyonel stüdyo çalışması VURUR AŞKI, Ulvar Tanrıöver prodüktörlüğünde hazırlanmıştır. Ahmet Ulvar Tanrıöver eşidir ve 23 yılın üzerinde öğretmen olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

Gülşah Tanrıöver bir röportaj’da MS (Multipl Skleroz) hastası olduğunu bu hastalık ile 17 yaşında tanıştığını belirtmiştir. Kendisi ile aynı kaderi paylaşan hastalar, hayattan asla umudunu kesmesinler demiştir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz