Gülper Özdemir

Gülper Özdemir Meleklerin Aşkı dizisinde canlandırdığı Melek karakteri ile ciddi bir hayran kitlesine ulaşmıştır. Böyle olunca hakkında merak edilen bir çok sorununda cevapları merak konusudur. Peki kimdir? kaç yaşında? anne ve tarafından nereli?

1990 Almanya Frankfurt doğumludur. Akrep burcudur. Babası ekonomi alanında yüksek lisans yapmak için Frankfurt’a gitmiş, daha sonra annesini yanına almıştır. Babasının okuduğunu, annesinin ise çalıştığını belirten Özdemir bu nedenle Almanya’da doğmuştur. İtalyan, Alman, Afrikalı, İranlı bir çok kültürden arkadaş edinmiştir.

Lise ve Üniversitesi yıllarında bir çok tiyatro topluluğunda yer almıştır. Lise eğitimi döneminde tiyatro ile tanışmış, ilk olarak Bonnie&Clyde’ın Bonnie’si olarak bir tiyatro oyununda sahne almıştır.


Henüz 16 yaşında iken annesinin ve babasının karşı çıkmasına rağmen dünya turuna çıktığını aktaran güzel oyuncu, çantasını sırtına taktığı gibi Malta, Londra, Güney Hindistan, Güney Afrika, Dubai, Paris ve New York gibi bir çok ülke ve şehri gezmiştir. New York’ta ise hem okumuş, hem çalışmış hemde tiyatro yapmıştır. Frankfurt’ta da oyunculuk eğitimi almış, New York’ta bir çok tiyatro oyununda sahne almıştır.

Cafe’de keşfedildi gibi söylentininde olduğunu ancak böyle birşeyin olmadığını, anlattıklarının yanlış aktarıldığını dile getirmiştir. Yurt dışında garsonluk da yaptım, otistik çocuklara eğitmenlik de yaptım, küçük tiyatrolarda da yer aldım demiştir.

Gülper Özdemir’in eğitim hayatı;

ABD Truman State Universty mezunu’dur. Ayrıca Almanya’da RheinMain University of Applied Sciences okulundan da eğitim almıştır.

Gülper Özdemir oyunculuk serüveni ve kariyeri;

New York’ta bir cast direktörün kendisine ulaşması sonucu Filinta dizisi için başrol teklifi almıştır. Ancak üniversite eğitimi nedeni ile çekimlere haftada sadece bir gün gelebileceğini söylediği için o projeye dahil olmamıştır.


Üniversite’den mezun olduktan sonra ise Ay Yapım’dan kendisine ulaşılmış ve kariyer basamaklarını hızla tırmanmaya başlamıştır. İstanbul’a ilk geldiğinde kalbinde korku olduğunu, ayrıca kültür şoku yaşadığını ama zamanla İstanbul’u sevmeye başladığın belirtmiştir.

Gülper Özdemir ilk oyunculuk deneyimi ve oynadığı diziler

Bana Sevmeyi Anlat isimli dizi ile ilk oyunculuk deneyimin gerçekleştirmiştir. Daha sonra Kara Yazı ve Tutsak isimli dizilerde rol almıştır. Günümüzde ise Show Tv ekranlarında izlenme rekorları kıran Meleklerin Aşkı dizisinde Melek karakteri ile oyunculuk kariyerini sürdürmektedir.

Bekar olan Gülper Özdemir’in sevgilisi varmı gibi sorularına henüz net bir cevap bulunabilmiş değildir. Anne ve baba tarafından aslen Sinop’ludur.

GÜLPER ÖZDEMİR | Dünden Bugüne videosu

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz