Gülden Aydın

Gülden Aydın uzun süredir kanser ile mücadele ediyordu? Peki kaç yaşında öldü? aslen nereli? gazetecilik hayatı ve kısaca biyografi bilgileri.

1958 yılında aslen Sivas’ta dünyaya gelmiştir. Üniversite eğitiminin ardından kısa bir süre Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği yapmış ardından medya dünyasına giriş yapmıştır.

2000’e Doğru dergisi bünyesinde muhabir olarak çalışmaya başlayan Gülden Aydın, ardından Aktüel Dergisi’ne 1994 yılında ise Hürriyet Gazetesi’ne transfer olmuştur. 2002 ve 2004 seneleri arasında Akşam Gazetesi Yazı İşleri Müdürü olarak çalışmış daha sonra tekrar Hürriyet’e uzman Muhabir olarak dönüş yapmıştır.

Her zaman hayatımın önceliği haber’dir diyen Gülden Aydın, özellikle, Kadın ve çocuğa karşı şiddet, istismar ve tecavüz, Güneydoğu, sınır ötesi haberlerini ilgi alanı olarak benimsemiştir.

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) üyesi ve Sürekli Basın Kartı sahipliğinin yanı sıra geçmişten günümüze bir çok ödülün de sahibi olmuştur. Hürriyet Gazetesindeki bir röportajı ile Türkiye Gazeteciler Cemiyetince düzenlenen Geleneksel Türkiye Gazetecilik Başarı Ödülünün röportaj dalındaki sahibi olmuştur. Yazmış olduğu şiirlerini Yeryüzü Yanılgısı isimli kitabında toplamıştır.

Uzun yıllardır Hürriyet Gazetesi’nde Uzman Muhabir olarak çalışan Gülden Aydın, 61 yaşında iken 19 Mart 2019 tarihinde Pankreas Kanseri rahatsızlığı nedeni ile hayata gözlerini yummuştur. 1.5 sene bu hastalıkla mücadele ettiği belirtilen gazeteci, Koç Üniversitesi Hastanesi’nde tedavi görmekte idi.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz