Görkem Duman

Görkem Duman Cumhuriyet Halk Partisi İzmir Buca Belediye Başkan Adayı. Hakkında merak edilenler, kısaca çalışmaları, eğitimi, kariyeri, biyografi ve hayatı.

Görkem Duman Kimdir?

Görkem Duman Mimar, İş İnsanı, Siyasetçi, CHP İzmir İl Başkan Yardımcısı (2022-2023), CHP İzmir Buca Belediye Başkan Adayı.

İlköğretim eğitimini, Buca Meşkure Şamlı İlköğretim Okulu, Lise eğitimini ise Buca Betontaş Anadolu Lisesi’nde tamamlamıştır.

Üniversite Eğitim Hayatı ise:

Celal Bayar Üniversitesi, İnşaat Teknolojisi Bölümü
Lisans: Anadolu Üniversitesi, İşletme Bölümü (2013)
Dokuz Eylül Üniversitesi, Mimarlık Bölümü (2021)

Üniversite eğitim dönemi boyunca, aile şirketinde inşaat faaliyetlerinde çalışmıştır. Mimarlık eğitimi sonrasında, kendi mimarlık ofisini açan Duman, serbest meslek hayatına adım atmıştır.

Vatani görevi sonrasında ise kurumsal iş hayatına adım atmıştır. Sporlada iç içe olan Duman, geçmiş yıllarda Bucaspor alt yapısında kalecilik geçmişine sahiptir.

Siyaset dünyasına ise 2018 yılında Cumhuriyet Halk Partisi’ne üye olarak başlamıştır. 2020 ve 2023 yılları arasında CHP İl Başkan Yardımcılığı görevini üstlenmiştir. İzmir Balkan Masası ve İzmir Enerji Masası çalışmalarında aktif görev almıştır.

Görkem Duman Nereli?

Görkem Duman aslen İzmir Buca doğumludur. Resmi web sitesinde de Üç Nesildir Bucalıyız ifadesi yer almaktadır.

Günümüz itibariyle ailesi ile birlikte yaşantısını İzmir Buca’da sürdürmektedir. Ayrıca Mimarlık alanındaki eğitimi ve iş deneyimleriyle Buca’da iş hayatını sürdürmektedir.

2024 yılında iş hayatındaki deneyimleri, eğitim birikimi ve siyasi kariyeri ile Buca’nın gelişimine katkı sağlamak amacıyla CHP Buca Belediye Başkan Adayı olmuştur. CHP Genel Başkanı Özgür Özel tarafından Buca Belediye Başkan Adayı olarak açıklanan isim olmuştur.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz