Gökay Kalaycıoğlu

1

Gökay Kalaycıoğlu hakkında merak edilenler, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1983 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Gökay Kalaycıoğlu Yengeç burcudur.

İstek Vakfı Özel Bilge Kağan Lisesi mezunudur. Ardından Marmar Üniversitesi İ.İ.B.F. Ekonometri Bölümü’nü bitirmiş, Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde yüksek lisans yapmış ve akademik kariyerini sürdürmüştür. Lisans eğitimi döneminde Boğaziçi Üniversitesi’nden İngilizce Yeterlilik ve Dialog Anlatım İletişim’den Sunuculuk – Spikerlik sertifikaları almıştır.

2004 senesinde profesyonel iş hayatına atılmış ilk olarak Kanal D Haber Merkezi ile çalışmaya başlamıştır. Ardından TGRT ile anlaşmış ve kamera arkası tecrübesini de hem Kanal D hem de TGRT kurumlarına taşımış üç yıl muhabir ve editör olarak çalışmalar gerçekleştirmiştir.

2007 senesinde ise TV Net adlı haber kanalında kamera önünde yer almaya başlamış haber spikerliği ve program sunuculuğunu üstlenmiştir. Daha sonra Airport Tv’de sabah haberleri hazırlamış ve sunmuş ve haber spikerliğini üstlenmiştir. Ardından Tv8 ekranlarında transfer olmuş ve hafta sonu haber spikerliği yapmış, hafta içi ise seslendirme yapmış son olarak 2012 senesinde 24 Tv ile anlaşmıştır.

Gökay Kalaycıoğlu’nun maalesef baba tarafından aslen nereli olduğu bilgilerine henüz ulaşılamamıştır.

İlginizi Çekebilir :   Büşra Cebe

1 Yorum

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz