Gizem Karaca

07 Eylül 1992 doğumlu manken ve oyuncu Gizem Karaca İstanbul’da dünyaya gelmiştir.

Çocukluğu ailesinin Amerikaya taşınması nedeniyle Amerika ve Kanada’da geçen oyuncu Lise yıllarında Türkiye’ye dönüş yapmış ve Lisenin ardından İstanbul Üniversitesi Fransız Dili ve Edebiyatı Bölümünü kazanmıştır.

Yabancı dil olarak Fransızca ve İngilizce bilen oyuncu 2011 senesinde Miss Turkey Güzellik yarışmasına katılmış ve 2. olmuştur. Yarışmanın ardından gelen dizi tekliflerini değerlendirerek oyunculuk hayatına adım atan Gizem Karaca ilk olarak 2012 senesinde Eve Düşen Yıldırım adlı dizide başrol ile oyunculuk kariyerine adım atmıştır.

Daha sonra Muhteşem Yüzyıl’da Gözde Cariye sonra, Emir’in Yolu dizisinde de baş rol Güneş Sancaktar karakterini canlandırmıştır. 2013 senesinde Benim Hala Umudum Var’da oynamış ve 2014 senesindede ilk sinema filmi Seni Seviyorum Adamım’da başrol oynayarak oyunculuğunu pekiştirmiştir. İstanbul Sokakları dizisinde ise Nazlı karakterini canlandırmıştır. 2018 yılında ise Kanal D ekranlarında yayınlanan İnsanlık Suçu dizisinde Suna karakterini canlandırmaktadır.

2017 yılında Kemal Ekmekçi ile evlenmiştir.

Gizem Karaca aslen anne tarafından Arnavut, baba tarafından ise Selanik’lidir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz