Gizem Coşkun

Gizem Coşkun ilköğretim ve ortaokul eğitimini Mustafa Kemal İlköğretim’de tamamlamış ardından Halide Edip Lisesi’ni bitirmiştir. Lise’den sonra Ankara Radyosu Gençlik Korosuna giren İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı Ses Eğitimi Bölümü mezunudur.

Eğitim süresince Prof. Dr. Nevzat Atlığ, Cumhurbaşkanlığı Klasik Türk Müziği Korosu Ses Sanatçısı Münip Utandı ve TRT İstanbul Radyosu Ses Sanatçısı Çiğdem Yarkın’dan repertuvar dersleri almıştır.

2014 yılında mezun olan Gizem Coşkun, aynı sene İstanbul Teknik Üniversitesi TMDK’da öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Yine aynı sene kazandığı Haliç Üniversitesi Türk Müziği bölümünde yüksek lisans yapmış, 2013 yılında girmiş olduğu, CRR Türk Müziği Topluluğunda solist olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

Bugüne kadar İstanbul’da bir çok Kültür Merkezi, Halk Eğitim Merkezinde solist olarak yer almıştır. 1991 yılında dünyaya gelen Gizem Coşkun aslen Ankara doğumludur.

2018 yılında, DMC etiketi ile yayınlanan Eyvah isimli tekli çalışması’na klip çekmiş, müzik severlerden büyük beğeni kazanmıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz