Gizem Birdan

Gizem Birdan hakkında merak edilen tüm soruların cevapları. Kaç yaşında? Boyu, kilosu kaç? eğitimi, kariyeri, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1992 yılının Ağustos ayında İstanbul’da dünyaya gelen Gizem Birdan boğa burcudur, boyu 1.77 cm, kilosu ise 56’dır.

8. sınıfta Oğuzkaan kolejinden burs almış ve Lise’yi orada tamamlamıştır. 10 yaşında İstanbul Bakırköyspor Kulübü’nde Basketbol’a başlamış, oyunculuğun yanı Türkiye Kadınlar Basketbol 2. Ligi Sakarya Üniversitesi Kulübü’nde profesyonel basketbol oynamıştır. Basketbol kariyerini 24 yaşına kadar sürdürmüş, ardından basketbol kariyerini sonlandırmıştır.

İstanbul Aydın Üniversitesi Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü’nden burslu olarak mezun olmuştur. Deniz Erdem’den Birebir Eğitim, Fusun Kostak ve Durul Bazan‘dan Birebir Oyuncu Koçu olarak eğitim almıştır.

Yapı Kredi Bankası Play Kart ve Vodafone Free Zone reklamlarında yer almıştır.

2016 yılında yönetmenliğini Şevki Es, Kemal Uzun ve Tamay Sayar’ın gerçekleştirdiği Kocamın Ailesi isimli dizinin oyuncu kadrosuna

2 sene E.S.E.K tiyatrosunda Ex S oyununda Ex’s Abla karakteri ile yer almış, en son Şahin Tepesi adlı dizide rol almıştır.

2020 yılında Acun Ilıcalı’nın hazırlayıp sunduğu Survivor 2020 yarışmacıları arasına dahil olduğu açıklanmıştır. Yarışmaya katıldıktan sonra bir çok kaynakta adı soyadı Gizem Birdal olarak geçmektedir, ancak asıl gerçek soyadı Birdan’dır. Hem ajanslarda, hem de resmi sosyal medya hesaplarında da Birdan olarak geçmektedir.

Gizem Birdan Yer aldığı reklamlar;

2017 – Atasay
2018 – Duru
2017 – Tropicana
2018 – Netaş
2018 – Odeabank
2018 – Turktelekom
2019 – Hanımeller
2019 – Arçelik

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz