Gamze Tunar

Oyuncu Gamze Tunar 16 Eylül 1973 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Endüstri Meslek Lisesi mezunudur. Başak burcudur.

Babası Yeşilçam sinema sektörüne uzun yıllar hizmet etmiş olan yardımcı yönetmen Nezih Tunar’dır. Babası 23 Haziran 2015 tarihinde Fethiye’de yaşamını yitirmiştir.

17 yaşında iken rol aldığı Yalnız Değilsiniz isimli sinema filmi ile oyunculuk dünyasına adım atmış, Sürgün ve Sonsuza Yürümek filmlerinde başrol oynamıştır. Sürgün filmindeki rolü ile Taşkent Film Festivali’nde Miss Aktrist seçilmiştir.

10 yılı aşkındır oyunculuk sektöründen uzak olarak yaşamını sürdüren Gamze Tunar bugüne kadar, Su Gibi Berrak, Yalnız Değilsiniz, Sonsuza Yürümek, Sürgün, Ana Gibi Yar Olmaz, Bekleyiş, Doğru Yol, Yeşeren Asma, Yüreğin Aynası, Kanayan Yara – Bosna Mavi Karanlık, Ölüm Oyunu, Kızlar Sınıfı, Tek Ayaklı Kuşlar, Drejan, Leş Kargaları, GÜnaydın Geceyarısı, Yıldırım Han ve Emir Sultan, Mezar Kurtları, Bizim Aile, Çileli Yıllar, Gecelerden Sor Beni, Kara Gün, Kırmızı Çizmeli ve Recep İbibik adlı sinema ve dizilerde rol almıştır.

1998 yılında sevgilisi Tahsin Eşme’nin işlediği cinayet ile uzun süre gündemde kalmıştır. O dönemlerde Beyaz Sinema’nın öncü filmlerinden olan ve gişe rekoru kıran Yalnız Değilsiniz adlı sinema filminin başrol oyunculuğunu üstlenmiştir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz