Gamze İpek

Gamze İpek hakkında merak edilenler. Kaç yaşında? aslen nereli? eğitimi, tiyatro hayatı ve kısaca biyografi bilgileri.

1985 doğumlu başarılı tiyatro oyuncusu Gamze İpek Elazığ’da dünyaya gelmiştir. Ege Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü mezunudur. Üniversite döneminde iken İzmir Bornova Öğrenci Yurdu Tiyatro Topluluğu bünyesinde bir çok tiyatro oyununda sahne almıştır. Yer aldığı bazı tiyatro oyunları, Öteki Dünyaya Götürecek Değilsin Ya, Küçük Şehir, Ay Işığında Şamata, Komik Para, 12 Kızgın Adam ve Otopark Cinayetleri.

2012 senesinde Pera Güzel Sanatlar Tiyatro Okulu’nu da tamamlayan Gamze İpek, günümüzde Tiyatro Pera bünyesinde tiyatro çalışmalarını sürdürmektedir. Ayrıca Tiyatro Pera’da Ah Smyrna’m, Güzel İzmir’im” oyununda asistan olarak görev yapmıştır. Diğer bir yandan Tiyatro Pera’da Akdeniz, Kazaen-Beyoğlu’nda Çarpışmalar (kast), Kısasa Kısas tiyatro oyununda sahne almıştır.

Özel hobileri arasında motosiklet sıkı bir yer tutmaktadır. Honda Motosiklet Eğitim Merkezi’nde 2016 yılında düzenlenmiş olan Güvenli Sürüş 1 motosiklet eğitimini başarı ile tamamlamış ve sertifika almıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz