Furkan Dede

Furkan Dede hakkında sıkça kaç yaşında? evli mi? gibi bir çok sorunun cevabı merak edilmektedir. Hakkında kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1986 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Her defasında sık sık koyu bir Fenerbahçe taraftarı olduğunu dile getirmektedir. İlk ekran deneyimini Var Mısın Yok Musun adlı yarışma programına katılarak gerçekleştirmiştir. Acun Ilıcalı’nın sunduğu programda son 2 kutuya 2 TL ve 100 Bin TL ile girmiştir. Hamdi Bey 68 Bin TL teklif yapmış ancak kabul etmemiş, yarışmanın neticesinde ise 100 Bin TL’nin sahibi olmuştur.

Furkan Dede Boyu, Kaç Yaşında?

Boyu 1.83 cm, kilosu ise 78’dir. 2021 yılı itibariyle yaşı 35’dir. @furkan_dede olarak kullandığı resmi instagram hesabında ki takipçi sayısı günümüz itibariyle 120bin civarındadır.
Geçmiş yıllarda tekstil işi ile de ilgilenen Dede Varmısın Yokmusun yarışmasının ardından televizyon dünyasında çalışmalarını sürdürmüştür. İlk olarak Survivor yarışmasına dahil olmuş, ardından Oynat Bakalım adlı programın sunuculuğunu üstlenmiştir.

Son dönemde ise Tv 8 ekranlarında yayınlanan Sinek 2’li adlı Tv programını sunmaya devam etmektedir. Furkan Dede ayrıca TV8 ve TV8’5 ‘ta ortak yayınlanmakta olan Survivor Ekstra programında yorumcu olarak yarışmayı analiz etmektedir.

1 Yorum

 1. Saygı değer Furkan Dede abim sizi gönülden seviyorum.
  Sen sevdiğimiz ve saydığımız birisin
  Seni görmek isterdim, ama bu mümkün değil sanırım.
  Ben geçen sene Fatih kıztaşı Cengiz Cafe’de çalışıyordum 🙂
  Ben şuan Sinop’tayım yakında askere gidecem.
  Sizi de askerden sonra ins. görmek isterdim
  Sizi abim gibi seviyorum canımsın 🙂 🙂

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz