Fuat Uğur

Türkiye Gazetesi yazarlarından Fuat Uğur Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi İşletme Bölümü mezunudur. Bu dönemde politika gazetesinde Cumhurbaşkanlığı ve Başbakanlık muhabiri olarak çalışma hayatına atılmıştır.

Mezuniyetin ardından Çalışma Bakanlığı’nda İş Müfettişi olarak göreve başlamış, 12 Eylül sonrası İstanbul’dan Gaziantep’e gönderilmiş 3 yıl kaldıktan sonra istifasını sunmuştur.

Ardından arkadaşları ile bir hukuk bürosu kurmuştur. İş arkadaşları ile birlikte 7 ciltlik Açıklamalı Sosyal Güvenlik Mevzuatını yazmıştır.

Evlendikten sonra ise tekrar gazetecilik mesleğine dönüş yapmış 1988 yılında Hürriyet gazetesinde çalışma yaşamı uzman muhabiri göreve başlamıştır. O yıllardan itibaren bir çok gazete, televizyon kanalı ve programda gazetecilik, editörlük, yapımcı, haber müdürü ve sunucu gibi gibi pozisyonlarda görev almıştır.

Özellikle hikaye yazarlığı ilede tanınan Fuat Uğur yazmış olduğu öyküleri iki kitapta toplamıştır. 1998’de Kutsal Tiber’e Yolculuk, 2007 yılında ise Yalnız Ruhlara Elma Şekeri isimli kitapları okur severler ile paylaşmıştır.

Aslen Samsun Çerkes kökenli gazeteci, yazar Fuat Uğur günümüzde Türkiye Gazetesi bünyesine köşe yazarlığı yapmaktadır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz