Fuat Oktay

0

2018 yılı itibariyle açıklanan kabinede Cumhurbaşkanı Yardımcısı olan Fuat Oktay aslen 1964 yılında Yozgat, Çekerek İlçesi’nde dünyaya gelmiştir. Çukurova Üniversitesi İşletme Bölümünden 1985 yılında mezun olan Fuat Oktay mezuniyetin ardından aynı üniversite bünyesinde araştırma görevlisi olarak çalışmıştır.

Daha sonra Detroit’te Wayne State Üniversitesinde Yüksek Lisans ve Doktora çalışmalarını tamamlamış, Ford, Chrysler ve General Motors gibi dünya devi markaların otomotiv endüstrisi üzerine çalışmalar gerçekleştirmiş, şirketlerin ürün geliştirme ve yalın üretim projelerini üstlenmiştir.

Hem kamu hem de özel olmak üzere birçok şirkete danışmanlık hizmetlerinde bulunmuş, KOSGEB’in de içinde bulunduğu küçük ve orta ölçekli işletmelere de danışmanlık hizmeti sağlamıştır.

Beykent Üniversitesi Dekan Yardımcılığı ve İşletme Bölüm Başkanlığı, Türk Hava Yolları Planlama ve İş Geliştirme, Satış ve Pazarlama, Üretim Planlaması ve Bilgi Teknojilerinden sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı. Dış Ekonomik İlişkiler Kurulunda Türk – İngiliz, Türk – Alman ve Türk İspanyol Konseyleri Yürütme Kurulu üyelikleri, 2012 ve 2016 Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetim Başkanlığı, Başbakanlık Müsteşarlığı gibi görevlerde bulunmuştur. En son Türk Hava Yolları A.Ş ve Türk Telekom A.Ş yönetim kurulu Başkan Yardımcılığı yapmıştır.

Çok iyi derecede İngilizce bilen Fuat Oktay evlidir ve bu evliliğinden üç evladı vardır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz