French Montana

French Montana aslen köken olarak nereli? dini inancı, müzik kariyeri, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

9 Kasım 1984 tarihinde Fas’ta dünyaya gelen French Montana’nın gerçek ismi Karim Kharbouch’tur. Aslen Fas köken’lidir ancak artık resmi sosyal medya hesapları da dahil kendisini Amerika’lı olarak gördüğünü belirtmiştir. Boyu 1.91 cm, burcu ise Akrep’tir. Henüz 13 yaşında iken ailesi ile birlikte Amerika’ya taşınmıştır. Amerika’ya taşındıktan sonra rap müzik ile ilgilenmeye başlamış ardından kendisine rap dünyasında sağlam bir yer edinmeyi başarmıştır. 19 yaşında iken başından vurulmuştur. Ona rağmen hayata tutunmuştur.

Cocaine City Records ardından, Coke Boys Records isimli plak şirketlerini kurmuştur. 2010’da Choppa Choppa Down isimli şarkı ile Güney eyaletlerindeki kulüplerde ve radyolarda hit olmuştur.

2012 senesinde ise Bad Boy Records ve Maybach Music Group ile anlaşma imzalamış ardından ünlü rapçi Max B ve prodüktör Harry Fraud ile çalışmaları ile isminden söz ettirmeyi başarmıştır. Aynı sene Shot Caller isimli single çalışması ile ülke çapında radyolarda en sık çalınan şarkılardan birisinin altına imzasını atmıştır.

2017 senesinde ilk mixtape’ini yayınlamış, daha sonra ilk stüdyo albümü Excuse My French’i 21 Mayıs 2013 yılında rap severler ile paylaşmıştır.

2007 yılında Deen Kharbouch ile evlenmiştir. Ancak bu evliliği 2014 yılında son bulmuştur.

Sıkça merak edilen sorularından bir tanesi ise dini inancı’dır. French Montana Müslüman’dır. Hatta 2014 yılında sevgilisi olan Khloe Kardashian bir dergiye röportaj vermiştir. Açıklamasında Ramazan ayını Montana’nın dikkatli bir şekilde geçirdiğini o nedenle birlikte olmadıklarını, 25 gün ilişki yaşamamalarını ise eğlenceli bulduğunu dile getirmiştir. Uzun zamandır herhangi bir birlikteliği olmayan Montana’nın Kardashian ile ayrılma sebebi ise. French Montana’nın sevgilisi Khloe’nin en yakın arkadaşı olan Malika Haqq’e telefondan attığı mesajlar’dır.

En sevilen şarkılarından bazıları. Unforgettable, Boom Boom, Hurtin’ Me, No Shopping, Lock Jaw, Pop That, Famous, A Lie, Moses, Shot caller, Freaks, Off the Rip, Dont Panic, First Time, Ocho Cinco, Bring Dem Things. Ayrıca bir çok şarkının sözlerini kendisi yazmakta ve seslendirmektedir.

French Montana albüm çalışmaları;

2013 – Excuse My French
2017 – Jungle Rules

1 Yorum

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz