Firdevs Aktaş

10 Mart 2020’de oluşturulan Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Firdevs Aktaş hakkında merak edilen tüm soruların cevapları. Kaç yaşında? nerede doğdu? aslen nereli? kimdir? Eğitimi, Çalışmaları, Kariyeri, Kısaca Hayatı ve biyografi bilgileri.

Prof. Dr. Firdevs Aktaş, 1952 yılında Bursa’da dünyaya gelmiştir. 1988 yılında çalışmaya başladığı Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Klinik Bakteriyoloji ve Enfeksiyon Hastalıkları Ana Bilim Dalı’nda 1997 yılından emekli olduğu yıla kadar Anabilim Dalı Başkanlığı görevini yapmıştır.

Türk Klinik Mikrobiyoloji Ve İnfeksiyon Hastalıkları Derneği üyesi olan Firdevs Aktaş, dünyanın ve Türkiye’nin başına bela olan koronavirüs (Corona virüs) salgınından korunmak için hijyenin önemine dikkat çekerek çok konuşulanlar listesinde yerini almıştır.

2019 Aralık ayında Çin’de nükseden koronavirüs (Kovid-19) ile birlikte Dünya Sağlık Örgütü böyle bir pandemik hastalığın varlığını ortaya koydu. Daha sonra ise Sağlık Bakanlığı doğru kararlar verebilmek için öğretim üyelerinden oluşan bilim kurulu kurma kararı aldı.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz