Fırat Delibaş

Uzun süredir çete kurma suçlaması ile aranan Fırat Delibaş 2018 yılında Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince İstanbul Beyoğlu’nda yakalanmıştır.

Ağa lakabı ile tanınan Fırat Delibaş aslen Diyarbakır’lıdır. Küçük yaşlarda ailesi ile birlikte İstanbul’a göç etmiştir. Sanat dünyasınında yakından tanıdığı Fırat Delibaş’ın uzun süre bir çok sanatçının korumalığını yaptığı belirtilmektedir.

Geçmiş yıllarda Beyoğlu’nda 30’dan fazla mekanı emniyet tarafından basılmış, operasyonlar yapılmış, o dönemlerde 110 kişilik bir ekibi ile yakalanmıştır. En son Taksim Dolapdere’de otopark işletmeciliği yaptığını belirten Fırat Delibaş eski işlerini tamamen bıraktığını, kendisi ile birlikte o dönemlerde çalışan arkadaşlarını uyardığını ve o kötü işlerden uzak durmaları için onları uyardığını belirtmiştir.

En son resmi Facebook sayfasından yaptığı açıklamada ise kesinlikle ilgisi olmadığı halde bazı olaylardan dolayı başının belada olduğunu, kendisine atılan Tehdit, rüşvet verme, ihaleye fesat karıştırma, suç uydurma, örgütsel döküman bulundurmak ve Uyuşturucu suçlamalarını kabul etmediğini, hayatım boyunca ilk defa firari gezeceğim, gerçi gezmesini de beceremem, bugün yarın alınırım sanırım diye açıklama yapmıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz