Fırat Aydınus

1973 yılında dünyaya gelen Fırat Aydınus İstanbul doğumlu, Akrep burcudur. Çocukluk yılları Fatih’te geçmiştir. Fethi isminde bir abisi vardır. Bir röportajda abisininde bir dönem hakemlik yaptığını ancak evlendikten sonra bıraktığını belirtmiştir.

İstanbul Üniversitesi Jeofizik Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur. 2005 yılında Teyyübe Hanım ile evlenmiştir, bu evliliğinden Mina Deniz isminde bir kızı vardır. Ancak evliliği 2013 yılında son bulmuştur.

Günümüzde Süper Lig maçlarını yöneterek hakemlik kariyerini sürdüren Aydınus aynı zamanda EF Dil Okulları’nda İngilizce eğitim pazarlaması yaparak iş hayatını sürdürmektedir. Kitap ve sinema aşığı olan Fırat Aydınus geçmiş yıllarda 12 yaşından 20 yaşına kadar Davutpaşa Spor Kulübünde futbol oynamıştır.

Ardından hakemlik kursuna başvurmuş ve 1993 yılında profesyonel hakemlik kariyerine adım atmıştır. İlk yönettiği süper lig karşılaşması Elazığ – Konya maçıdır.

UEFA tarafından verilen maçlarda, Cüneyt Çakır ile beraber Avrupa Kupalarında en fazla maç yöneten Türk hakemdir. 2009 senesinde İstanbul Bahçelievler’de Carrefoursa Alışveriş merkezinde bir köfteci dükkanı açmış ve Köfteci Ramiz’den bayilik almış işletme hayatına atılmıştır. Eros Ramazotti, Sting ve Sezen Aksu dinlemekten hoşlanmaktadır.

Fırat Aydınus’un aslen nereli olduğu bilgisine henüz ulaşılamamıştır. İstanbul, Fatih’te doğmuş, bazı sosyal medya kullanıcıları tarafından Yalova’lı olduğuna dair yorumları sosyal medyada yer almaktadır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz