Filip Marchwinski

0

Filip Marchwinski hakkında merak edilen futbol kariyeri. Peki kaç yaşında? aslen nereli? boyu, kilosu kaç? hangi takımlarda forma giydi? kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

2002 yılının Ocak ayında Polonya’nın Wielkopolska İli’nin merkezi olan Poznań Şehri’nde dünyaya gelmiştir. Boyu 1.88 cm, kilosu 78 burcu ise oğlak’tır. Lise eğitimini tamamlamış günümüz itibariyle hem eğitimini de hem de profesyonel futbol kariyerini birlikte sürdürmeye karar vermiştir.

Polonya’nın Lech Poznan A Takım kadrosunda kariyerini sürdürmektedir. Futbol kariyerine de yine Lech takımı alt yapısında başlamıştır. Genç futbolcu günümüzde Polonya Milli takım U19 kategorisinde de forma giymektedir. Daha önce U16 ve U17 Milli takım formalarını da giymiştir.

Filip Marchwinski özellikle ülkemizde Beşiktaş takımının Teknik Direktörlük görevini üstlenen Sergen Yalçın‘ın dikkatini çekmesi ile gündeme gelmiştir. Sergen Yalçın Marchwinski ile ilgili olarak elinde olsa ikinci Sergen yapabileceğini sözlerine eklemiştir. Teknik olarak kendisine çok benzeten Yalçın, genç futbolcu için hem 10 numara oynayabildiğini, hem forvet arkasında, hem de forvette oynayabildiğini belirtmiştir. Ayrıca her iki ayağını da çok iyi kullanan genç futbolcu’nun güncel piyasa değeri ise 2.5 milyon Euro civarındadır.

Resmi sosyal medya hesaplarını çok aktif bir şekilde kullanmasa da günümüz itibariyle resmi instagram hesabında ki takipçi sayısı 14,2bin civarındadır.

Milli takım kariyeri;

Polonya U19 (3 maç)
Polonya U17 (7 maç 3 gol)
Polonya U16 (7 maç 7 gol)

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz