Feyyaz Duman

Feyyaz Duman hakkında merak edilen sorulara cevaplar. Aslen nereli? boyu, kilosu kaç? evli mi? hangi sinema ve dizilerde rol almıştır? kısaca oyunculuk kariyeri, hayatı ve biyografi bilgileri.

1982 yılında Mardin’de dünyaya gelen başarılı oyuncunun boyu 1.75 cm, kilosu ise 70’tir.

İlköğretim, ortaokul ve Lise tahsilini İstanbul’da tamamlamış, ardından 2006 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Halk Dansları Bölümü’nden mezun olmuştur.

Memleketi Mardin’den İstanbul’a gittiğinde tek kelime Türkçe bilmediğini yine aynı şekilde İstanbul’dan New York’a gittiğindede tek kelime İngilizce bilmediğini belirten oyuncu, hayatının akışını dil öğrenme sürecinin belirlediğini anlatmıştır.

2007 senesinde New York’a gitmiş 5 sene kalmış ve eğitim almıştır. Brooklyn College’da tiyatro üzerine yüksek lisans yapmıştır.

Bugüne kadar Fotoğraf, Si Tu Meurs, Je Tet Tue, Tatlı Biber Diyarım, Annemin Şarkısı ve İçerde gibi projelerde rol almıştır. 2017 yılında ise Kadın isimli dizinin oyuncu kadrosuna dahil olmuş ve dizide Arif karakterini canlandırmaktadır.

Feyyaz Duman aslen Mardin’lidir, doğum yeride Mardin’dir. 04 Eylül 2019 tarihinden uzun süredir birlikte olduğu sevgilisi Zozan Şimşek ile evlenmiştir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz