Feridun Bozdeveci

Feridun Bozdeveci hakkında merak edilen kaç yaşında? aslen nereli? hangi dizilerde rol aldı? gibi soruların cevapları, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1985 yılının Haziran ayında aslen Denizli’de dünyaya gelen Feridun Bozdeveci Lise dönemine kadar yaşantısını doğup büyüdüğü şehir Denizli’de sürdürmüştür. Lise mezuniyetinin ardından İstanbul Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünde eğitim görmüştür. Ayrıca İstanbul Beyoğlu’nda Özel Dialog Anlatım İletişim Kursu’nda oyunculuk ve diksiyon eğitimi almış ve tiyatroya adım atmıştır.

İlk dizi oyunculuk deneyimini Arka Sokaklar dizisi ile gerçekleştirmiş ve dizide Efkan karakterini canlandırmıştır. Daha sonra Akasya Durağı, Kollama, Öyle Bir Geçer Zamanki, Ana Yüreği, Vahyin İzinden gibi projelerde rol almıştır.

Günümüzde ise Show Tv ekranlarının sevilen dizilerinden Çukur‘da oynayan yakışıklı oyuncu dizide Süleyman karakterini canlandırmaktadır.

İyi derecede İngilizce bilmekte, boyu 1.78 cm, kilosu 77, burcu ise Yengeç’tir. Doğu şivesini seyirciye çok iyi aktarabilmekte, zeybek oynamayı ve yüzmeyi sevmektedir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz