Fecir Alptekin

Fecir Alptekin hakkında merak edilen soruların cevapları. Kimdir? kaç yaşında? doğum yeri? ne iş yapıyor? kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1975 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. 1994 yılında İtalyan Lisesini tamamlamış ardından 1999 yılında Boğaziçi Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık alanı üzerine üniversite eğitimini tamamlamıştır. Cumhuriyet Gazetesi ve Yeni Binyıl Gazetelerinde muhabir ve editör olarak gazetecilik mesleğine adım atmıştır. Ardından Halkla İlişkiler ve Pazarlama sektöründe çalışmıştır.

Novartis, Türk Reklam Ajansları Derneği ve Memorial Sağlık Grubu ile TUSİAD bünyesinde çalışmalar gerçekleştirmiştir. 2006 senesinden beridir Turkuvaz Medya Grubu Kurumsal İletişim Grubu Başkanı olarak çalışmıştır. 10 yılı aşkındır Sabah – Atv grubunda Kurumsal İletişim Departmanı’nda yöneticilik yapmakta idi.

İngilizce ve İtalyanca bilen Fecir Alptekin 2018 yılının Temmuz ayında Cumhurbaşkanı Başdanışmanı, Beştepe İletişim Ofisi Başkanlığı görevine getirilmiştir. 11 Aralık 2018 tarihinde ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Politikaları Kurulu Üyeliğine atanmıştır.

Maalesef aslen nereli olduğu, medeni durumu vb. gibi diğer bilgilerine henüz ulaşılamamış, araştırılmaktadır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz